Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Park Gorkiego

Park Gorkiego

Gorky Park
kryminalny, USA, 1983, 128 min.
reżyseria: Michael Apted
obsada: Brian Dennehy, Joanna Pacuła, Lee Marvin, Randy Quaid, Richard Griffiths, William Hurt
Premiera w Ale kino+: 9.03.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 44 miejsce w rankingu
Park Gorkiego

Thriller kryminalny rozgrywający się w ponurych sceneriach Moskwy ostatnich lat ery Breżniewa. W rolach głównych wystepują: William Hurt, Lee Marvin oraz nominowana do Złotego Globu Joanna Pacuła.

Moskwa, ostatnie lata ery Breżniewa. W Parku Gorkiego zostają znalezione ciała trzech osób. Każdej z ofiar odcięto palce oraz pozbawiono skóry twarzy, aby utrudnić identyfikację. Do sprawy zostaje przydzielony oficer milicji Arkady Renko (William Hurt). Prowadząc śledztwo dociera do pięknej i tajemniczej Iriny Asanowej (Joanna Pacuła), która jest powiązana z zamordowanymi. W sprawę zamieszani są też amerykański biznesmen Jack Osborne (Lee Marvin) oraz amerykański detektyw William Kirwill (Brian Dennehy). Dochodzeniem podejrzanie zaczyna się interesować KGB, a Renko odkrywa, że Irinie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

«Park Gorkiego» to adaptacja thrillera autorstwa amerykańskiego powieściopisarza Martina Cruza Smitha. Opublikowany w 1981 «Park Gorkiego» to pierwsza część z cyklu powieści o przygodach moskiewskiego śledczego, Arkadego Renki. Książka z miejsca zdobyła rzesze fanów, stając się bestsellerem, a magazyn «Time Magazine» okrzyknął ją thrillerem lat 80. Na ekranizację nie trzeba było czekać długo - już dwa lata później podjął się jej MICHAEL APTED, wówczas znany m.in. jako reżyser «Córki górnika» z oscarową(R) rolą Sissy Spacek. W filmie zgromadził imponującą, gwiazdorską obsadę - w Arkadego Renkę wcielił się William Hurt, chociaż do roli tej byli brani pod uwagę m.in. Dustin Hoffman i Robert Redford. Partnerują mu Lee Marvin, Brian Dennehy oraz nominowana do Złotego Globu w kategorii «najlepsza aktorka drugoplanowa» Joanna Pacuła.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...