Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Paryż i dziewczyna

Paryż i dziewczyna

Jeune femme aka Montparnasse Bienvenue
komediodramat, Francja, 2017, 95 min.
reżyseria: Léonor Serraille
obsada: Grégoire Monsaingeon, Laetitia Dosch, Souleymane Seye Ndiaye
Premiera w Ale kino+: 31.03.2020 r.
343
Paryż i dziewczyna
© Aurora Films

Debiutancki obraz fabularny Léonor Sérraille, za który reżyserka otrzymała Złotą Kamerę dla najlepszego debiutanta na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Po długiej nieobecności Paula powraca do rodzinnego Paryża. Dziewczyna chce zacząć swoje życie od nowa - tym razem na własnych zasadach.

Dziesięcioletni związek Pauli właśnie dobiegł końca. Kobieta zupełnie nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji i znajduje się na skraju załamania nerwowego. Bez grosza przy duszy, za towarzysza mają jedynie swojego kota, Paula powraca do Paryża. Nie ma do kogo zwrócić się o pomoc, ponieważ wyrozumiałość jej przyjaciół dawno się skończyła, a relacje z matką nie należą do najzdrowszych. Paula zaczyna nowy rozdział życia, zmagając się z własną skłonnością do autodestrukcji.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...