Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Peacock

Peacock


dramat/thriller, USA, 2010, 90 min.
reżyseria: Michael Lander
obsada: Bill Pullman, Cillian Murphy, Ellen Page, Keith Carradine, Susan Sarandon
Premiera w Ale kino+: 21.06.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 51 miejsce w rankingu
Peacock

Nastrój thrillera "Peacock", mocnego debiutu reżyserskiego Michaela Landera, to przede wszystkim lęk i tajone traumy. W rolach głównych: Cillian Murphy czyli "Kicia" ze "Śniadania na Plutonie" oraz Ellen Page, gwiazda oscarowego "Juno".

John Skillpa (Cillian Murphy) prowadzi podwójne życie. Punktualnie o dziewiątej zasiada za biurkiem w miejskim banku w Peacock, gdzie pracuje pod zwierzchnictwem Edmunda Frencha (Bill Pullman). Gdy wraca z pracy, przeobraża się w Emmę: zakłada perukę, sukienkę, nakłada makijaż i zajmuje się domem. Sąsiedzi nie wiedzą nic o zwyczajach Johna, traktują go jak nieporadnego, trochę dziwnego chłopaka. Wszystko w życiu Johna zmienia się, gdy pewnego poranka jego dom zostaje niemal zrównany z ziemią przez wykolejony pociąg. Na progu domu pojawi się żona burmistrza, Fanny Crill (Susan Sarandon), a także młodziutka Maggie (Ellen Page) i jej dwuletni synek... .

Kariera Cilliana Murphy'ego rozpoczęła się od zachwytu sceniczną wersją "Mechanicznej pomarańczy". Po próbie sił w spektaklach teatralnych nadszedł czas na kino. Jednym z pierwszych filmów, w których wystąpił, było "Disco Pigs" według scenariusza Endy Walsha. Zadziorną rolę Murphy'ego dostrzegł Danny Boyle, przygotowujący się do produkcji postapokaliptycznego "28 dni później". I to właśnie ten występ otworzył worek z propozycjami, między innymi udziału we "Wzgórzu nadziei" Antony'ego Minghelli czy zagrania roli w irlandzkiej epopei Kena Loacha, "Wiatr buszujący w jęczmieniu". "Peacock" nie jest też pierwszym projektem, w którym aktor wystąpił w sukience. Androginiczną urodę Irlandczyka wykorzystał wcześniej Neil Jordan w "Śniadaniu na Plutonie". Fenomenalna kreacja Patricka "Kici" Bradena przyniosła Murphy'emu nominację do Złotego Globu.

W roli tajemniczej znajomej Johna Skillpy wystąpiła Ellen Page. Kanadyjka o pseudonimie "Tiny" szturmem przebiła się do aktorskiej elity dzięki sukcesowi "Juno" Jasona Reitmana. I choć film był różnie oceniany przez krytyków, BAFTA i Oscar® za scenariusz oraz bezsprzeczny talent Page zrobiły swoje. W 2010 roku aktorka zagrała u boku Leonardo DiCaprio oraz ponownie Cilliana Murphy'ego w "Incepcji", a w ubiegłym roku pojawiła się w komedii Woody'ego Allena "Zakochani w Rzymie".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...