Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Peaky Blinders 2 odc. 2

Peaky Blinders 2 odc. 2


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2014
reżyseria: Otto Bathurst
obsada: Annabelle Wallis, Charlie Creed-Miles, Cillian Murphy, Helen McCrory, Iddo Goldberg, Paul Anderson, Sam Neill, Sophie Rundle, Tom Hardy
Premiera w Ale kino+: 6.12.2015 r.
343
Peaky Blinders 2 odc. 2

Epicki dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham. W liczącym 6 odcinków drugim sezonie produkcji w główne role wcielili się m.in. Cillian Murphy, Tom Hardy i Sam Neill.

"Peaky Blinders" to wciągająca opowieść o wielkich ambicjach, pożądaniu, przemocy i korupcji, a przede wszystkim o losach niezwykłej rodziny na tle Anglii lat 20 XX wieku.

W pierwszym sezonie serii autorstwa Stevena Knighta ("Niewidoczni", Wschodnie obietnice", "Locke") bracia Shelby, po powrocie z frontu pierwszej wojny światowej, rozpoczęli nielegalną działalność bookmacherską w Birmingham. Drugi sezon koncentruje się na roku 1922, czasie rozkwitu gangu Peaky Blinders i błyskawicznej kariery Thomasa Shelby'ego (Cillian Murphy, Incepcja). Częściowo zalegalizowane już interesy w Birmingham nie wystarczają, by zaspokoić ambicje Tommy'ego. Zamierza on rozszerzyć swoje wpływy na południe Anglii, a zwłaszcza Londyn. Tam przychodzi mu zmierzyć się dwoma silnymi rywalami: szefem żydowskiego gangu z Camden Town Alfie'em Solomonsem (Tom Hardy) oraz brutalnym bossem Włochów z Clerkenwell Sabinim (Noah Taylor). Do Birmingham tymczasem powraca dawny wróg Thomasa, inspektor Chester Campbell (Sam Neill), który planuje się bolesną zemstę na rodzinie Shelbych. W Londynie Tommy robi użytek ze swojego uroku osobistego, inteligencji i sprytu, by nawiązać kontakty z celebrytami i arystokratami, którzy chętnie spędzają czas na wyścigach konnych, a w nocnych klubach z bogatymi gangsterami. Thomas poznaje lady May (Charlotte Riley), córkę hodowcy koni, z którą nawiązuje romans. - Kieruje nim żądza i ambicja, które zastąpiły mu uczucia - mówi o głównym bohaterze serialu, jego twórca Steven Knight. - W pierwszym sezonie powoli otwiera się na miłość, ale zostaje zdradzony. Obiecuje sobie, że nigdy już nie popełni tego błędu. Ale oczywiście popełnia go znów.

W drugim sezonie "Peaky Blinders" widzowie ponownie zobaczą Cilliana Murphy'ego w roli Thomasa Shelby'ego, a także Sama Neilla, Helen McCrory, Paula Andersona, Joe Cole'a i Neda Dennehy'ego. Do obsady dołączyli m.in. zdobywca nagrody BAFTA Tom Hardy ("Locke", "Mroczny rycerz powstaje", "Incepcja"), Noah Taylor ("Gra o tron", "Charlie i fabryka czekolady") oraz Charlotte Riley ("Świat bez końca, "Wichrowe wzgórza"), od września 2014 roku żona Toma Hardy'ego. "Peaky Blinders 2" wyreżyserował COLM MCCARTHY, znany z pacy przy takich serialach, jak "Sherlock", "Ripper Street" i "Doktor Who").

GANGI BIRMINGHAM
Około 1870 roku śródmiejskie ulice Birmingham były przeludnionymi slumsami, zamieszkanymi przez ludzi pozbawionych środków do życia. Doprowadziło to do eskalacji przemocy i tworzenia się licznych gangów, walczących między sobą o dominację. W dzielnicach, takich jak Small Heath i Cheapside wybuchały regularne, trwające po kilka godzin bitwy, w których brały udział setki młodych mężczyzn. Najbardziej znaczącym, a jednocześnie bezwzględnym spośród wczesnych gangów Birmingham byli Sloggersi (the Cheapside Slogging Gang). Pod wodzą Johna Adriana i jego zaufanego asystenta Jamesa Grinroda przez 30 lat krwawo rządzili na ulicach miasta, żyjąc z wymuszania pieniędzy za ochronę. Bronią, którą się posługiwali były wyposażone w ciężkie sprzączki pasy, którymi bili mężczyzn i kobiety w każdym wieku, wymuszając posłuszeństwo. Jednymi z najsławniejszych Sloggersów byli bracia Aston Simpson Brothers oraz George "Cloggy" Williams, skazany na dożywocie za zabicie policjanta. 29-letni George Snipe został wezwany do pubu na Bridge Street West z powodu bójki, podczas której został uderzony w głowę cegłówką. Obrażenia czaszki spowodowały śmierć. Wydarzenie to przyczyniło się do zmiany konstrukcji policyjnych hełmów, z których na zawsze zniknęła szpica.

Wkrótce Sloggersi musieli stawić czoła nowej sile. Określenie Peaky Blinders po raz pierwszy użyto w prasie przy okazji ataku na George'a Eastwooda 23 marca 1890. Mężczyzna został bez powodu wyciągnięty z baru i brutalnie pobity. Gang istniał naprawdę. Odróżniali się od pozostałych nienagannym, stylowym ubiorem i bronią, którą były wszyte w czapki żyletki. The Peaky Blinders pojawili się na ulicy Adderley w dzielnicy Bordesley oraz w Small Heath. Byli nie mniej bezwzględni niż Sloggersi. Napadali na przypadkowych ludzi, rabowali, wymuszali okupy i zajmowali się nielegalnymi zakładami bukmacherskimi. Członkowie gangu byli wobec siebie bezwarunkowo lojalni, a przynależność do grupy była utożsamiana z awansem społecznym. W szeregach Peaky Blindres wyróżniali się David Taylor, aresztowany za w wieku 13 lat za posiadanie broni; Harry Fowles, nazywany ze względu na łagodne rysy twarzy "baby faced"; Stephen McNickle, który został oskarżony o włamanie do sklepu, znajdującego się kilkanaście metrów od jego domu; Tom Gilbert, Ernest Haynes czy 12- letni Charles Lambourne.

ODCINKI

Peaky Blinders 2 odc. 1
Peaky Blinders 2
Peaky Blinders 2 odc. 3
Peaky Blinders 2 odc. 4
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...