Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. PEARL HARBOR

PEARL HARBOR


film wojenny, USA, 2001, 183 min.
reżyseria: Michael Bay
obsada: Alec Baldwin, Ben Affleck, Cuba Gooding Jr., Jon Voight, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Tom Sizemore
Premiera w Ale kino+: 26.12.2008 r.
5.00
343
5 głosy | 76 miejsce w rankingu

Atak na Pearl Harbor - jedna z największych klęsk w historii Ameryki - pokazany w filmie, który jest zarazem klasycznym melodramatem i wielkim widowiskiem batalistycznym. "Pearl Harbor" to hollywoodzkie kino na najwyższych produkcyjnych obrotach - inscenizacyjny rozmach, efekty specjalne, akcja, tempo i plejada gwiazd.

Pearl Harbor to baza amerykańskiej marynarki wojennej na hawajskiej wyspie Oahu. 7 grudnia 1941 roku Japończycy bez wypowiedzenia wojny zaatakowali bazę. Amerykanie zostali zupełnie zaskoczeni. W ciągu jednego dnia japońskie lotnictwo zniszczyło dużą część wojennej floty USA na Pacyfiku. Był to początek udziału neutralnych - do tego momentu - Stanów Zjednoczonych w II Wojnie Światowej.

Sześćdziesiąt lat po ataku na Pearl Harbor powstał poświęcony tamtym wydarzeniom film Michaela Baya. Fabuła wpisuje się schemat klasycznego melodramatu. Widz śledzi losy dwóch bohaterów na tle wielkiej historii. Rafe (Ben Affleck) i Danny (Josh Hartnett) przyjaźnią się od dzieciństwa. Obaj zostali pilotami wojskowymi i obaj, niestety, zakochali się w tej samej dziewczynie, pięknej pielęgniarce, porucznik Evelyn Johnson (Kate Beckinsale). Bohaterka obdarza swoimi względami Rafe'a. Zakochaną parę wkrótce czeka rozstanie - po wybuchu wojny w Europie młody pilot wyjeżdża za Ocean, by walczyć w bitwie o Anglię. Podczas jednej z misji samolot Rafe'a zostaje zestrzelony, a lotnik uznany za zmarłego. Tymczasem między Danny'm i Evelyn, którzy zostali przeniesieni do bazy w Pearl Harbor, rozwija się uczucie. Okazuje się jednak, że wiadomości o śmierci Rafe'a były przedwczesne. Pilot pojawia się pewnego dnia w bazie, tylko po to, aby znaleźć narzeczoną w ramionach najlepszego przyjaciela. Zanim jednak problem miłosnego trójkąta znajdzie swoje rozwiązanie, następuje japoński atak na Pearl Harbor, a trójka bohaterów będzie musiała zapomnieć o sobie i wznieść się na wyżyny heroizmu.

Filmografia MICHAELA BAYA mówi sama za siebie. "Armageddon", "Bad Boys", "Twierdza", "Transformers" - Bay jest specjalistą od wielkich widowisk. Reżyser od lat 90. działa w tandemie z Jerry'm Bruckheimerem, słynnym producentem, który niemal każde swoje przedsięwzięcie zmienia w przebój. "Pearl Harbor" nie jest wyjątkiem. Bay i Bruckheimer jeszcze raz pokazali, że w konkurencji wielkich spektakli niewielu może się z nimi równać. W zrealizowanym za ponad 130 milionów dolarów trzygodzinnym filmie jest wszystko, czego potrzeba do podbicia widowni.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...