Ale kino+
alekino+
Film. PEŁNIA KSIĘŻYCA NAD BLUE WATER

PEŁNIA KSIĘŻYCA NAD BLUE WATER

Full Moon in Blue Water
dramat obyczajowy, USA, 1988, 91 min.
reżyseria: Peter Masterson
obsada: Burgess Meredith, Elias Koteas, Gene Hackman, Teri Garr
Premiera w Ale kino+: 29.08.2003 r.
343

"Pełnia księżyca nad Blue Water" to cichy, melancholijny melodramat, wyreżyserowany przez Petera Mastersona (ojca Mary Stuart Masterson) i ozdobiony kreacjami drużyny wybitnych hollywoodzkich aktorów.

Floyd (niezawodny Gene Hackman) jest właścicielem małego baru na wyspie położonej u wybrzeża Teksasu. Interes idzie fatalnie odkąd żona bohatera zginęła w wypadku. Od jej śmierci upłynął rok, ale wdowiec wciąż nie pogodził się z tragedią - wszystkie wolne chwile spędza na oglądaniu starych amatorskich filmów z czasów małżeńskiego szczęścia. Floyd mieszka w barze razem ze swoim teściem (Burgess Meredith), przykutym do wózka inwalidzkiego i cierpiącym na chorobę Alzheimera staruszkiem, zwanym w miasteczku po prostu Generałem. W opiece nad emerytem pomaga Floydowi opóźniony w rozwoju Jimmy (Elias Koteas). Ta trójka życiowych rozbitków wkrótce znajdzie się na bruku, ponieważ bank zamierza niebawem przejąć bar za niespłacone podatki. Knajpkę próbuje uratować Louise (Teri Garr), barmanka, przyjaciółka, a czasem także kochanka Floyda, która chce przeznaczyć na ten cel oszczędności całego życia. Tymczasem w mieście pojawiają się rekiny od handlu nieruchomościami. Chcą kupić od Floyda jego biznes. Bohater, który bronił do tej pory swojego baru, teraz zaczyna się poważnie zastanawiać czy nie przyjąć oferty. Nie wie, że teksańską wyspę czeka już wkrótce turystyczny boom, który spowoduje ogromną zwyżkę cen nieruchomości.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...