Ale kino+
alekino+
Film. PIEKŁO

PIEKŁO

L'Enfer
dramat, Francja, 1994, 100 min.
reżyseria: Claude Chabrol
obsada: Emmanuelle Beart, Emmanuelle Béart, Francois Cluzet, François Cluzet, François Cluzet, Jean-Pierre Cassel, Nathalie Cardone
Premiera w Ale kino+: 23.04.2002 r.
4.00
343
16 głosy | 1259 miejsce w rankingu

Paul Prieur (Francois Cluzet) i jego żona Nelly (Emmanuelle Beart) wiodą szczęśliwe życie. Marzeniem mężczyzny jest zostać właścicielem hotelu co w końcu, po kilkunastu latach, udaje mu się.

Wkrótce wychodzi na jaw, że Paul popadł w ogromne długi, których nie może spłacić. Na domiar złego zaczyna podejrzewać żonę o romans. Z czasem staje się chorobliwie zazdrosny, popada w depresję, a co za tym idzie w alkoholizm i lekomanię. Krok po kroku zbliża się do obłędu, rujnując szczęście swojej rodziny.

Film jednego z pionierów francuskiej nowej fali Claude Chabrola ("Kuzyni", "Gorzka czekolada").
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...