Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Pionierzy telewizji: Dramaty kryminalne

Pionierzy telewizji: Dramaty kryminalne

Pioneers of Television: Crime Dramas
seria dokumentalna, USA, 2014, 10 x 50' min.
reżyseria: Steve Boettcher

Premiera w Ale kino+: 26.04.2015 r.
343
Pionierzy telewizji: Dramaty kryminalne

10 odcinków, ponad 200 gwiazd kina i jedyna w swoim rodzaju historia telewizji. Ale kino+ zaprasza na polską premierę serii dokumentalnej "Pionierzy telewizji". Seria prezentuje najpopularniejsze programy, gatunki i tytuły, a przede wszystkim ludzi, którzy stworzyli telewizję taką, jaką dziś chcą oglądać miliony widzów na całym świecie. W czwartym odcinku autorzy dokumentu opowiedzą o początkach dramatu kryminalnego - gatunku, który obecnie świętuje triumfy.

Pierwsze kryminały telewizyjne wyznaczyły nowe zasady i ramy gatunku: cechowały je szybkie i sprawne dialogi, a głównymi bohaterami byli sympatyczni detektywi, którzy potrafili rozwiązać najbardziej zawiłą zagadkę w ciągu jednego odcinka. Gatunek ten nigdy nie był tak popularny jak obecnie, trzeba jednak pamiętać, że wiele zawdzięcza innowacjom wprowadzonym w latach 50. i 60. Aktorzy Peter Graves, Martin Landau i Barbara Bain opowiedzą o początkach serialu "Mission Impossible", nadawanego w latach 1966 - 1973, Bill Cosby przypomni swoją przełomową rolę w "I Spy" (1965-68) a Angie Dickinson - gwiazda serialu "Sierżant Anderson" ("Police Woman", 1974-78) - wytłumaczy, jak jej rola tytułowej sierżant Suzanne "Pepper" Anderson wpisała się w ruch feministyczny.

Seria dwukrotnie była nominowana do Nagrody Primetime Emmy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...