Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Pionierzy telewizji: Miniseriale

Pionierzy telewizji: Miniseriale

Pioneers of Television: Miniseries
seria dokumentalna, USA, 2014, 10 x 50' min.
reżyseria: Steve Boettcher

Premiera w Ale kino+: 19.04.2015 r.
343
Pionierzy telewizji: Miniseriale

10 odcinków, ponad 200 gwiazd kina i jedyna w swoim rodzaju historia telewizji. Ale kino+ zaprasza na polską premierę serii dokumentalnej "Pionierzy telewizji". Seria prezentuje najpopularniejsze programy, gatunki i tytuły, a przede wszystkim ludzi, którzy stworzyli telewizję taką, jaką dziś chcą oglądać miliony widzów na całym świecie. W tym odcinku widzowie zajrzą za kulisy miniserii.

Najwyższe miejsce w rankingach oglądalności nieprzerwanie zajmują miniserie i to im będzie poświęcony ten odcinek. Twórcy dokumentu przypomną pierwszy miniserial "Pogoda dla bogaczy", a także sztandarowy melodramat, który wyznaczył ramy gatunku - "Ptaki ciernistych krzewów".

W kolejnych odcinkach autorzy serii przybliżą m.in. historię sitcomów, seriali kryminalnych czy komediowych.

Seria dwukrotnie była nominowana do Nagrody Primetime Emmy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...