Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Pionierzy telewizji: Opery mydlane

Pionierzy telewizji: Opery mydlane

Pioneers of Television: Soap Operas
seria dokumentalna, USA, 2014, 10 x 50' min.
reżyseria: Steve Boettcher

Premiera w Ale kino+: 12.04.2015 r.
343
Pionierzy telewizji: Opery mydlane

10 odcinków, ponad 200 gwiazd kina i jedyna w swoim rodzaju historia telewizji. Ale kino+ zaprasza na polską premierę serii dokumentalnej "Pionierzy telewizji", a w niej na świeże spojrzenie na XI Muzę. Seria prezentuje najpopularniejsze programy, gatunki i tytuły, które stworzyły telewizję taką, jaką dziś chcą oglądać miliony widzów na całym świecie. W tym odcinku widzowie zajrzą za kulisy oper mydlanych.

Któż nie zna seriali "Dallas" i "Dynastia", które rozpoczęły pod koniec lat 70. szaleństwo na operę mydlaną? Moda ta trwała nieprzerwanie przez ponad 20 lat. W odcinku "Opery mydlane" autorzy dokumentu zajrzą za kulisy najpopularniejszych tasiemców. Porozmawiają z ich twórcami i gwiazdami jak Joan Collins i Linda Evans - czyli Alexis i Crystle Carrington z "Dynastii".

W kolejnych odcinkach autorzy serii przybliżą m.in. historię miniseriali, sitcomów, seriali kryminalnych czy komediowych.

Seria dwukrotnie była nominowana do Nagrody Primetime Emmy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...