Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Pionierzy telewizji: Science-fiction

Pionierzy telewizji: Science-fiction

Pioneers of Television: Science Fiction
seria dokumentalna, USA, 2014, 10 x 50' min.
reżyseria: Steve Boettcher

Premiera w Ale kino+: 5.04.2015 r.
343
Pionierzy telewizji: Science-fiction

10 odcinków, ponad 200 gwiazd kina i jedyna w swoim rodzaju historia telewizji. Ale kino+ zaprasza na polską premierę serii dokumentalnej "Pionierzy telewizji", a w niej na świeże spojrzenie na XI Muzę. Seria prezentuje najpopularniejsze programy, gatunki i tytuły, które stworzyły telewizję taką, jaką dziś chcą oglądać miliony widzów na całym świecie. W pierwszym odcinku widzowie zajrzą za kulisy produkcji spod znaku sci-fi.

Serię rozpocznie odcinek poświęcony filmom science fiction, które w latach 60. przekształciły się w kultowe seriale telewizyjne jak "Star Trek", "Zagubieni w kosmosie" czy "Strefa mroku". O pracy przy "Star Treku" opowiedzą aktorzy William Shatner i Leonard Nimoy. Widzowie zobaczą też opublikowane po raz pierwszy fragmenty wywiadu z Rodem Serlingiem, scenarzystą "Strefy mroku", który opowie o swoich ulubionych odcinkach serialu. Będzie też wiele perełek i ciekawostek, jak fragmenty Zombies of the Stratosphere z 1952 roku z udziałem Nimoya czy pierwszy w historii serialowy pocałunek między człowiekiem a kosmitą.

W kolejnych odcinkach autorzy serii przybliżą m.in. historię oper mydlanych, miniseriali, sitcomów, seriali kryminalnych czy komediowych.

Seria dwukrotnie była nominowana do Nagrody Primetime Emmy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...