Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. PIRACI Z PENZANCE

PIRACI Z PENZANCE

The Pirates of Penzance
musical, USA, 1983, 112 min.
reżyseria: Wilford Leach
obsada: Angela Lansbury, George Rose, Kevin Kline, Linda Ronstadt
Premiera w Ale kino+: 7.12.2001 r.
5.00
343
10 głosy | 352 miejsce w rankingu

Adaptacja XIX-wiecznej operetki William Gilberta i sir Arthura Sullivana, do dziś z powodzeniem granej w brytyjskich teatrach muzycznych.

21-letni sierota Frederick (Rex Smith) wychowany przez piratów, chce ich porzucić i zejść na ląd. Powód jest właściwie jeden: chłopak zakochał w pięknej Mabel (Linda Ronstadt), jednej z ośmiu córek generała Stanleya (George Rose). Decyzji ostro sprzeciwia się jednak król piratów (Kevin Kline), próbując na wszelkie sposoby zniechęcić Fredericka do szalonego, jego zdaniem, pomysłu. Atutem filmu, oprócz zapadających w pamięć dekoracji i dobrej jakości dowcipu, jest doborowa obsada.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...