Ale kino+
alekino+
Film. Platforma 45

Platforma 45

Rig 45
serial kryminalny, Szwecja, 2018, 55 min.
obsada: Catherine Walker, David Dencik, Gary Lewis, Lisa Henni, Søren Malling
Premiera w Ale kino+: 5.12.2018 r.
5.00
343
5 głosy | 70 miejsce w rankingu
Platforma 45

Jedna ekipa i jeden zabójca. Na dwa dni przed Bożym Narodzeniem, Andrea (Catherine Walker) zostaje wysłana przez firmę Benthos Oil do zbadania wypadku, do jakiego doszło na platformie wiertniczej na Morzu Północnym.

Na miejscu Andrea spotyka się ze zmową milczenia i zaczyna podejrzewać, iż doszło do czegoś naprawdę strasznego. W tym czasie do platformy zbliża się huragan, który odcina załogę od świata zewnętrznego, pozostawiając ich z nieobliczalnym mordercą...

Odcinek 1.
Właśnie zbliżają się Święta. Andrea zostaje wezwana przez firmę ubezpieczeniową i otrzymuje od niej zlecenie zbadania okoliczności śmierci na jednej z platform wiertnicznych. Gdy Andrea dociera na miejsce, zaczyna podejrzewać, że obok niej dzieją się rzeczy naprawdę złowrogie.
PREMIERA: Ale kino+, środa, 5 grudnia, godz. 20:10

Odcinek 2.
W rejonie, w którym znajduje się platforma, szaleje huragan. Załoga zostaje odcięta od świata, bez cienia szans na ratunek z zewnątrz. Po drugim wypadku Andrea jest już przekonana, że na pokładzie ktoś zabija z premedytacją.
PREMIERA: Ale kino+, środa, 5 grudnia, godz. 21:00

Odcinek 3.
Na platformie dochodzi do morderstwa, tym samym podejrzenia Andrei potwierdzają się. Platforma ulega zniszczeniom i nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym, co wzmacnia animozje pomiędzy członkami ekipy.
PREMIERA: Ale kino+, środa, 12 grudnia, godz. 20:10

Odcinek 4.
Platforma została uszkodzona tak poważnie, że załoga jest zmuszona do wyłączenia zasilania, aby ją zabezpieczyć. Dochodzenie trwa. Liczba ofiar rośnie, gdy ekipa pracuje nad ponownym nawiązaniem kontaktu ze światem zewnętrznym.
PREMIERA: Ale kino+, środa, 12 grudnia, godz. 21:00

Odcinek 5.
Załoga, której udało się przeżyć, dzieli się na dwie grupy. Nikt nie pozostaje poza podejrzeniami o serię morderstw. Napięcie rośnie. Staje się oczywiste, że aby rozwiązać zagadkę, członkowie załogi muszą przerwać milczenie.
PREMIERA: Ale kino+, środa, 19 grudnia, godz. 20:10

Odcinek 6.
Gra w kotka i myszkę toczy się dalej. Wygląda na to, że huragan się oddala. Kto jest winny strasznych zbrodni i komu uda się przetrwać aż do przybycia grupy ratunkowej?
PREMIERA: Ale kino+, środa, 19 grudnia, godz. 21:00
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...