Ale kino+
alekino+
Film. Platforma 45

Platforma 45

Rig 45
serial kryminalny, Szwecja, 2018, 55 min.
obsada: Catherine Walker, David Dencik, Gary Lewis, Lisa Henni, Søren Malling
Premiera w Ale kino+: 5.12.2018 r.
5.00
343
5 głosy | 70 miejsce w rankingu
Platforma 45

Jedna ekipa i jeden zabójca. Na dwa dni przed Bożym Narodzeniem, Andrea (Catherine Walker) zostaje wysłana przez firmę Benthos Oil do zbadania wypadku, do jakiego doszło na platformie wiertniczej na Morzu Północnym.

Na miejscu Andrea spotyka się ze zmową milczenia i zaczyna podejrzewać, iż doszło do czegoś naprawdę strasznego. W tym czasie do platformy zbliża się huragan, który odcina załogę od świata zewnętrznego, pozostawiając ich z nieobliczalnym mordercą...

Odcinek 1.
Właśnie zbliżają się Święta. Andrea zostaje wezwana przez firmę ubezpieczeniową i otrzymuje od niej zlecenie zbadania okoliczności śmierci na jednej z platform wiertnicznych. Gdy Andrea dociera na miejsce, zaczyna podejrzewać, że obok niej dzieją się rzeczy naprawdę złowrogie.
PREMIERA: Ale kino+, środa, 5 grudnia, godz. 20:10

Odcinek 2.
W rejonie, w którym znajduje się platforma, szaleje huragan. Załoga zostaje odcięta od świata, bez cienia szans na ratunek z zewnątrz. Po drugim wypadku Andrea jest już przekonana, że na pokładzie ktoś zabija z premedytacją.
PREMIERA: Ale kino+, środa, 5 grudnia, godz. 21:00

Odcinek 3.
Na platformie dochodzi do morderstwa, tym samym podejrzenia Andrei potwierdzają się. Platforma ulega zniszczeniom i nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym, co wzmacnia animozje pomiędzy członkami ekipy.
PREMIERA: Ale kino+, środa, 12 grudnia, godz. 20:10

Odcinek 4.
Platforma została uszkodzona tak poważnie, że załoga jest zmuszona do wyłączenia zasilania, aby ją zabezpieczyć. Dochodzenie trwa. Liczba ofiar rośnie, gdy ekipa pracuje nad ponownym nawiązaniem kontaktu ze światem zewnętrznym.
PREMIERA: Ale kino+, środa, 12 grudnia, godz. 21:00

Odcinek 5.
Załoga, której udało się przeżyć, dzieli się na dwie grupy. Nikt nie pozostaje poza podejrzeniami o serię morderstw. Napięcie rośnie. Staje się oczywiste, że aby rozwiązać zagadkę, członkowie załogi muszą przerwać milczenie.
PREMIERA: Ale kino+, środa, 19 grudnia, godz. 20:10

Odcinek 6.
Gra w kotka i myszkę toczy się dalej. Wygląda na to, że huragan się oddala. Kto jest winny strasznych zbrodni i komu uda się przetrwać aż do przybycia grupy ratunkowej?
PREMIERA: Ale kino+, środa, 19 grudnia, godz. 21:00
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...