Ale kino+
alekino+
Film. PO DRUGIEJ STRONIE

PO DRUGIEJ STRONIE

In Too Deap
film kryminalny, USA, 1999, 95 min.
reżyseria: Michael Rymer
obsada: LL Cool J, Omar Epps, Pam Grier, Stanley Tucci
Premiera w Ale kino+: 1.01.2007 r.
5.00
343
10 głosy | 155 miejsce w rankingu

Policyjny tajniak, który rozpracowuje najgroźniejszy gang Ohio, zafascynowany środowiskiem przestępczym decyduje się przejść na drugą stronę. W roli głównej słynny raper LL Cool J.

Stan Ohio, lata 90. Kwitnie przestępczość i handel narkotykami, nad którymi policja przestaje panować. Początkujący detektyw Jeff Cole (Omar Epps) na polecenie swojego przełożonego Prestona D'Ambrosio (Stanley Tucci) podejmuje tajną misję. Jego zadaniem jest wniknięcie w gang najgroźniejszego z gangsterów, bezwzględnego Dwayne'a Gittensa (LL Cool J), nazywanego znacząco Bogiem. Agent pod nazwiskiem J. Reid przyłącza się do szajki i dość szybko zostaje zaufanym człowiekiem Boga. Poznaje sposoby jego działania i zbrodnicze metody, ale też odkrywa w nim człowieka oddanego biednym, zakochanego w swojej rodzinie i zaskakująco lojalnego wobec przyjaciół. Szef Jeffa zaczyna martwić się, że policjant za bardzo związał się z człowiekiem, którego miał rozpracować. Agent natomiast zauważa, że bezwiednie zaczyna zachowywać się jak przestępcy i podobnie jak oni stosować przemoc do rozwiązywania swoich problemów. Kiedy wdaje się w uliczną strzelaninę i zostaje odsunięty od sprawy, zaczyna tęsknić za Bogiem i jego ludźmi.

Zdobywca nagrody specjalnej jury i nagrody policjantów na Cognac Festival du Film Policier to trzeci film w karierze Australijczyka MICHAELA RYMERA, zdobywcy nagrody publiczności na festiwalu w Rotterdamie za swój debiutancki film "Angel Baby" (1995). "Angel Baby" to jedyny film Rymera zrealizowany w całości w rodzinnej Australii. Koprodukcją amerykańsko-australijską był natomiast inny jego film, "Królowa potępionych" z 2000 roku, który do historii kina wejdzie jako jeden z dwóch obrazów fabularnych, w których wystąpiła tragicznie zmarła piosenkarka Aaliyah. W tej kontynuacji kultowego "Wywiadu z wampirem" czarnoskóra gwiazda rhythm and bluesa zagrała królową wampirów zakochaną w wampirze Lastacie, w którego tym razem zamiast Toma Cruise'a wcielił się Stuart Townsend. Tuż po zakończeniu zdjęć Aaliyah zginęła w katastrofie lotniczej - miała 22 lata. Po wypadku Rymer zwrócił się o pomoc do brata piosenkarki Rashada Haughtona, aby pomógł zdubbingować jej głos w filmie. W "Po drugiej stronie" Rymer powierzył główną rolę innej gwieździe czarnej muzyki. W wieloznaczną postać gangstera Boga wcielił się LL Cool J, czyli James Todd Smith, jeden z najbardziej utytułowanych wykonawców hip-hopu, znany głównie jako autor pierwszej w historii miłosnej piosenki w stylu rap: "I Need Love" z 1985 roku. Na planie filmu Rymera partnerował mu Omar Epps, aktor, a w wolnym czasie raper, w Polsce znany głównie jako Doktor Dennis Gant z "Ostrego dyżuru", nominowany do MTV Movie Award i Black Reel Awards za rolę w komedii "Miłość i koszykówka".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...