Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. PO TAMTEJ STRONIE CHMUR

PO TAMTEJ STRONIE CHMUR

Par-dela les nuages
dramat obyczajowy, Francja/Włochy/Niemcy, 1995, 113 min.
reżyseria: Michelangelo Antonioni, Wim Wenders
obsada: Ines Sastre, Jean Reno, John Malkovich, Kim Rossi Stuart, Marcello Mastroianni, Peter Weller, Sophie Marceau
Premiera w Ale kino+: 7.11.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 424 miejsce w rankingu

Poetycka, zagadkowa przypowieść o miłości i kinie, zrealizowana przez wybitnego twórcę współczesnej kinematografii, nagrodzonego Felixem za całokształt twórczości i specjalnym Oscarem za osiągnięcia w stylistyce filmowej.

Schorowanemu, częściowo sparaliżowanemu 84-letniemu reżyserowi pomagał w realizacji Wim Wenders, współreżyser filmu. Fabuła składa się z czterech nowel, gdzie fikcja miesza się z rzeczywistością. Postacią, która łączy je w całość jest samotny, poszukujący miłości reżyser (John Malkovich), wnikliwy obserwator życia i ludzi. Tutaj nie mają oni nazwisk i własnych korzeni. Otoczeni przez deszcz i mgłę, żyją w zawieszeniu; dziwnym letargu, próbując uchwycić wymykający się czas. Doskonała obsada to dodatkowy atut filmu.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...