Ale kino+
alekino+
Film. Po tysiąc razy dobranoc

Po tysiąc razy dobranoc

Tusen ganger god natt
dramat, Norwegia/Irlandia/Szwecja, 2013, 117 min.
reżyseria: Erik Poppe
obsada: Juliette Binoche, Nikolaj Coster-Waldau
Premiera w Ale kino+: 26.03.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 41 miejsce w rankingu
Po tysiąc razy dobranoc

Norweski obraz "Po tysiąc razy dobranoc" w reżyserii Erika Poppe, autora m.in. głośnego "Hawaje, Oslo". W rolach głównych występują Juliette Binoche oraz znany z "Gry o tron" Nikolaj Coster-Waldau. Będzie to polska telewizyjna premiera filmu. O tym, czy i jak mocno współczesna kobieta jest przypisana do roli matki i żony i czy udało jej się zrównać ze społeczną rolą mężczyzny, porozmawiają przed seansem Błażej Hrapkowicz i jego goście.

Rebecca (Juliette Binoche) jest jedną z najlepszych fotoreporterek wojennych. Przyzwyczajona do życia w ciągłym niebezpieczeństwie, nie wie, że największą próbę charakteru będzie musiała przejść we własnym domu. Jej mąż Marcus (Nikolaj Coster-Waldau) nie chce już dłużej godzić się na jej wyjazdy, prosi, aby dla niego i dzieci porzuciła ryzykowną pracę. Rebecca stoi przed trudnym wyborem, gdyż równie mocno co rodzinę kocha swój zawód.

"Po tysiąc razy dobranoc", najnowszy pełnometrażowy film urodzonego w Oslo ERIKA POPPE, światową premierę miał na festiwalu w Montrealu, gdzie otrzymał m.in. Nagrodę Specjalną Jury. Film wzbudził zachwyt krytyków, zbierając entuzjastyczne recenzje w kraju i za granicą, a na Norweskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym otrzymał 3 nagrody Amanda w kategoriach: "najlepszy kinowy film norweski", "najlepsze zdjęcia" i "najlepsza muzyka".

Fabuła oparta jest w dużej mierze na doświadczeniach z życia Erika Poppe, który w przeszłości pracował m.in. dla VG i Reutersa jako fotograf na obszarach objętych konfliktami. W filmie postanowił postawić w centrum wydarzeń kobietę, zmieniając powszechne spojrzenie na zawód reportera wojennego, umownie zarezerwowany dla mężczyzn. Rebecca, zagrana przez Juliette Binoche, to oddana niebezpiecznej pracy kobieta, która pewnego dnia stoi przed ultimatum postawionym przez męża. Wcielił się w niego duński aktor, Nikolaj Coster-Waldau, znany fanom serialu "Gra o tron" jako Jaime Lannister.

Zobacz dyskusję na temat filmu w programie:
Kino Mówi: Supermenki - Po tysiąc razy dobranoc (materiał wideo 10:19 min)

Zobacz stronę cyklu:
Kino Mówi: Supermenki

SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...