Ale kino+
alekino+
Film. PODEJRZANI

PODEJRZANI

The Usual Suspects
film sensacyjny, USA/Niemcy, 1995, 102 min.
reżyseria: Bryan Singer
obsada: Benicio Del Toro, Gabriel Byrne, Kevin Spacey, Stephen Baldwin
Premiera w Ale kino+: 2.12.2019 r.
5.00
343
5 głosy | 53 miejsce w rankingu
PODEJRZANI

W niewyjaśnionej eksplozji w porcie ginie 27 osób. Ponadto znajduje się tam kilkadziesiąt milionów dolarów. Od początku mocno śmierdząca sprawa. Policja szuka i przesłuchuje podejrzanych.

Jeden ze świadków tragedii, niegroźny kryminalista Verbal Kint przekonuje wszystkich, że odpowiedzialność za wybuch ponosi legendarny król przestępczego świata Kayser Soze. Kolejni zeznający w sprawie tylko pozornie przyczyniają się do jej rozwiązania.

Film, który im dłużej oglądasz, tym więcej masz pytań. Ma w świecie swoich wiernych fanów, którzy nawet znając zakończenie z przyjemnością zasiadają do rozwiązywania tej łamigłówki. Jest na co popatrzeć. Za scenariusz, Christophera McQuarrie'a uhonorowano Oscarem. Zaskakujący obraz spotęgowany muzyką Johna Ottmana, docenioną Saturnem, z doskonałą kreacją Kevina Spacey'a, nagrodzoną Oscarem i nominacją do Złotego Globu. Spacey ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. m.in. Oscara za "American Beauty" i nominacje do Złotego Globu za: "Kroniki portowe" oraz "Beyond the Sea".
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...