Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Podejrzany

Podejrzany

Under Suspicion
dramat kryminalny, Francja/USA, 2000, 107 min.
reżyseria: Stephen Hopkins
obsada: Gene Hackman, Monica Bellucci, Morgan Freeman, Thomas Jane
Premiera w Ale kino+: 12.09.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 35 miejsce w rankingu
Podejrzany

W San Juan na Puerto Rico trwa festiwal karnawałowy. W ogarniętym dziką zabawą miasteczku pracuje tylko komisariat policji, a w nim Victor Benezet (Morgan Freeman), kapitan policji pochłonięty śledztwem w sprawie dwóch bestialsko zgwałconych i zamordowanych meksykańskich dziewczynek.

Na rutynowe przesłuchanie wzywa Henry'ego Hearsta (Gene Hackman), dawnego znajomego, dziś szanowanego prawnika i miejscowego bogacza. To właśnie on znalazł ciało drugiej z ofiar. Krótka w zamierzeniu rozmowa przeciąga się: Hearst plącze się w zeznaniach, a kolejne ujawniane przez niego fakty sugerują, że to on jest mordercą. Dodatkowo Hearsta pogrąża jego młoda żona (Monica Bellucci), która wyjawia policji, że nakryła kiedyś męża w niedwuznacznej sytuacji z ich małoletnią siostrzenicą.

"Podejrzany" to hollywoodzki remake francuskiego "Przesłuchania w noc sylwestrową" Claude'a Millera, filmu nakręconego - paradoksalnie - na podstawie powieści amerykańskiej. Przeniesienia tego wybitnego (uznanego za najlepszy w całej karierze Millera) obrazu na całkiem nowy grunt podjął się z dobrym skutkiem STEPHEN HOPKINS, znany głównie jako reżyser trzymających w napięciu horrorów takich jak: "Koszmar z ulicy Wiązów", "Predator" czy gorąco przyjęty thriller "Zagubieni w kosmosie". Film Claude'a Millera koncentrował się na psychologicznym pojedynku dwóch głównych postaci, zostawiając w tle wątek kryminalny. Hopkins nie zrezygnował z tego szkieletu, ale z uwagą podszedł również do zagadki dwóch morderstw, a tym samym wzbogacił postać tytułowego podejrzanego, czyli Henry'ego Hearsta. Ciekawy jest zabieg, którego reżyser użył dla wyrażenia atmosfery filmu: chłodne, pełne zimnego napięcia sceny wewnętrznej szamotaniny na komisariacie kontrastują z bawiącym się w ulewnym, tropikalnym deszczu tłumem i gorącymi rytmami zmysłowej, latynoskiej muzyki.

Sukces "Podejrzanego" nie jest jednak zasługą wyłącznie reżysera, ale również znakomitej obsady, zwłaszcza nieocenionego duetu odtwórców dwóch głównych ról - Gene'a Hackmana i Morgana Freemana.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...