Ale kino+
alekino+
Film. Podejrzenia pana Whichera: Morderstwo na Angel Lane

Podejrzenia pana Whichera: Morderstwo na Angel Lane

The Suspicions Of Mr Whicher: The Murder In Angel Lane
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2014, 95 min.
reżyseria: Christopher Menaul
obsada: Paddy Considine, Peter Capaldi, Tom Georgeson
Premiera w Ale kino+: 13.05.2015 r.
5.00
343
10 głosy | 18 miejsce w rankingu
Podejrzenia pana Whichera: Morderstwo na Angel Lane

Rozgrywający się w Wielkiej Brytanii drugiej połowy XIX wieku klasyczny serial kryminalny, nawiązujący do legendarnej postaci inspektora Jonathana Whichera, który działał w Scotland Yardzie. W odcinku "Morderstwo na Angel Lane" Whicher poprowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa młodej kobiety.

Mija kilka lat od niesławnej sprawy zabójstwa małego chłopczyka w posiadłości Road Hill. Tymczasem detektyw Whicher prowadzi kolejne dochodzenie. Zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Okoliczności wskazują, że była to napaść na tle rabunkowym. Szybko jednak okaże się, że intryga sięga o wiele głębiej, a w jej centrum znajdują się tajemnice przeszłości i skomplikowane rodzinne relacje.

"Podejrzenia pana Whichera" to 4-odcinkowy serial kryminalny, oparty na powieściach Kate Summerscale. Każdy odcinek to osobny film pełnometrażowy, dotyczący innej sprawy. Inspiracją dla powieści i serialu stała się postać urodzonego w 1814 roku w Anglii inspektora Jonathana Whichera - jednego z pierwszych policjantów, którzy pracowali w stworzonym w 1842 roku detektywistycznym oddziale Scotland Yardu. To na osobie Whichera wzorowali się znani pisarze, którzy powołali do życia słynnych detektywów - dość, by wymienić Charlesa Dickensa i jego inspektora Bucketa, Colina Dextera i inspektora Morse'a, czy Arthura Conan-Doyle'a, który stworzył Sherlocka Holmesa.

W serialu w rolę Whichera wcielił się Paddy Considine, brytyjski aktor znany m.in. z "Ultimatum Bourne'a" czy pokazywanej ostatnio w kinach komedii "Dumni i wściekli".

ODCINKI

Podejrzenia pana Whichera
Podejrzenia pana Whichera: Morderstwo w domu na Road Hill
Podejrzenia pana Whichera: Granice przyzwoitości
Podejrzenia pana Whichera: Nierozerwalne więzi
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...