Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Podejrzenia pana Whichera: Morderstwo na Angel Lane

Podejrzenia pana Whichera: Morderstwo na Angel Lane

The Suspicions Of Mr Whicher: The Murder In Angel Lane
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2014, 95 min.
reżyseria: Christopher Menaul
obsada: Paddy Considine, Peter Capaldi, Tom Georgeson
Premiera w Ale kino+: 13.05.2015 r.
5.00
343
10 głosy | 18 miejsce w rankingu
Podejrzenia pana Whichera: Morderstwo na Angel Lane

Rozgrywający się w Wielkiej Brytanii drugiej połowy XIX wieku klasyczny serial kryminalny, nawiązujący do legendarnej postaci inspektora Jonathana Whichera, który działał w Scotland Yardzie. W odcinku "Morderstwo na Angel Lane" Whicher poprowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa młodej kobiety.

Mija kilka lat od niesławnej sprawy zabójstwa małego chłopczyka w posiadłości Road Hill. Tymczasem detektyw Whicher prowadzi kolejne dochodzenie. Zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Okoliczności wskazują, że była to napaść na tle rabunkowym. Szybko jednak okaże się, że intryga sięga o wiele głębiej, a w jej centrum znajdują się tajemnice przeszłości i skomplikowane rodzinne relacje.

"Podejrzenia pana Whichera" to 4-odcinkowy serial kryminalny, oparty na powieściach Kate Summerscale. Każdy odcinek to osobny film pełnometrażowy, dotyczący innej sprawy. Inspiracją dla powieści i serialu stała się postać urodzonego w 1814 roku w Anglii inspektora Jonathana Whichera - jednego z pierwszych policjantów, którzy pracowali w stworzonym w 1842 roku detektywistycznym oddziale Scotland Yardu. To na osobie Whichera wzorowali się znani pisarze, którzy powołali do życia słynnych detektywów - dość, by wymienić Charlesa Dickensa i jego inspektora Bucketa, Colina Dextera i inspektora Morse'a, czy Arthura Conan-Doyle'a, który stworzył Sherlocka Holmesa.

W serialu w rolę Whichera wcielił się Paddy Considine, brytyjski aktor znany m.in. z "Ultimatum Bourne'a" czy pokazywanej ostatnio w kinach komedii "Dumni i wściekli".

ODCINKI

Podejrzenia pana Whichera
Podejrzenia pana Whichera: Morderstwo w domu na Road Hill
Podejrzenia pana Whichera: Granice przyzwoitości
Podejrzenia pana Whichera: Nierozerwalne więzi
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...