Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Poirot: Słonie mają dobrą pamięć

Poirot: Słonie mają dobrą pamięć

Agatha Christie's Poirot: Elephants Can Remember
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2013, 89 min.
reżyseria: John Strickland
obsada: David Suchet, Greta Scacchi, Iain Glen, Zoe Wanamaker
Premiera w Ale kino+: 6.09.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 111 miejsce w rankingu
Poirot: Słonie mają dobrą pamięć

Spotkania ze starymi przyjaciółmi i nowe śledztwa, które raz jeszcze zaangażują słynne "szare komórki".

W emocjonującym, pożegnalnym sezonie Herkules Poirot podejmie się rozwiązania pięciu ostatnich zagadek, a przy okazji połączy swoje siły ze starymi przyjaciółmi - Jappem, kapitanem Hastingsem, panną Lemon oraz zwariowaną pisarką kryminałów Ariadne Oliver. Na koniec powróci do Styles - miejsca, gdzie rozwiązał swoją pierwszą sprawę.

Sezon otworzy film "Słonie mają dobrą pamięć" - adaptacja powieści Agathy Christie, napisanej w 1972 roku. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy Ariadne Oliver zostaje zaczepiona przez nieznajomą kobietę. Rozmówczyni zadaje Ariadne dziwne pytanie na temat jej córki chrzestnej, Celii Ravenscroft. Chce wiedzieć, czy to ojciec Celii zabił przed laty jej matkę. Pani Oliver jest zniesmaczona nietaktem nowej znajomej, niewiele też wie o tej smutnej tragedii. Decyduje się jednak odnowić kontakt z Celią i porozmawiać z nią, gdyż stara sprawa sprzed lat ją zaintrygowała. Dowiaduje się, że śmierć rodziców dziewczyny była bardzo tajemnicza i nigdy nie została rozwiązana - pewnego dnia, pod nieobecność Celii, wyszli na spacer i nigdy już z niego nie wrócili. Znaleziono ich na szczycie nadmorskiej skały, oboje byli zastrzeleni. Jak się okazuje, Celia nigdy nie przestała myśleć o sprawie swoich rodziców. Ariadne postanawia jej pomóc i wyjaśnić zagadkę. W tym celu prosi o pomoc Herkulesa Poirota.

Cieszące się niesłabnącą popularnością kryminały Agathy Christie rozeszły się na świecie w zawrotnej liczbie dwóch miliardów egzemplarzy. Częściej kupowana jest jedynie Biblia i dzieła Williama Szekspira. Seria adaptacji prozy słynnej pisarki jest realizowana od roku 1989 przez brytyjską ITV. Od ponad 25 lat postać detektywa Poirota kreuje David Suchet, którego osobiście wskazali potomkowie pisarki, będąc pod wrażeniem jego występu w serialu "Blott on the Landscape". Wnuk Christie mówił: Okrutnie żałuję, że babka nie mogła zobaczyć Davida. Uważam, że wizualnie jest on niezwykle przekonujący. Potrafi wywołać w widzach tę charakterystyczną, zupełnie naturalną irytację, jaką wzbudza w nas perfekcjonizm, którego Poirotowi nie brakuje. Suchet jest zwykle angażowany do ról poważnych osobistości lub dygnitarzy. Wcielił się m.in. w polskiego biskupa w "Zabić księdza" (1988) Agnieszki Holland, a także w Napoleona w "Sabotażu" (2000). Za osiągnięcia na deskach teatrów był m.in. dwukrotnie nominowany do prestiżowej nagrody Laurence'a Oliviera. Za występy przed kamerą Suchet otrzymał 3 nominacje do nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, w tym także za rolę Poirota.


POŻEGNANIE Z DETEKTYWAMI Z POWIEŚCI AGATHY CHRISTIE JESIENIĄ W ALE KINO+

ODCINKI

Poirot 13
Poirot: Wielka Czwórka
Poirot: Dwanaście prac Herkulesa
Poirot: Zbrodnia na festynie
Poirot: Kurtyna
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...