Ale kino+
alekino+
Film. Poirot: Wigilia Wszystkich Świętych

Poirot: Wigilia Wszystkich Świętych

Agatha Christie: Poirot - Halloween Party
film kryminalny, Wielka Brytania, 2010, 89 min.
reżyseria: Charles Palmer
obsada: Amelia Bullmore, David Suchet, Deborah Findlay, Georgia King, Mary Higgins, Sophie Thompson, Zoe Wanamaker
Premiera w Ale kino+: 9.03.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 127 miejsce w rankingu
Poirot: Wigilia Wszystkich Świętych

Podczas przyjęcia dla dzieci z okazji Halloween jedna z dziewczynek, Joyce Reynolds (Macy Nyman), twierdzi, że kilka lat wcześniej była świadkiem morderstwa. Ponieważ jest znana z fantazjowania, nikt nie daje wiary jej słowom. Jednak jeszcze tego samego wieczoru dziewczynka zostaje znaleziona martwa.

Na prośbę Ariadne Oliver (Zoë Wanamaker) dochodzenie w zagadkowej sprawie podejmuje słynny detektyw Herkules Poirot (David Suchet). Mistrz dedukcji jest przekonany, że sensacyjne wyznanie ofiary nie było bez związku z jej śmiercią. Wkrótce dowiaduje się o kilku podejrzanych zgonach, które miały miejsce w okolicy w ciągu minionych lat. Kiedy zamordowany zostaje także młodszy brat Joyce, Leopold, Poirot nabiera przekonania, że miejscowe dzieci znają pewien niebezpieczny sekret z przeszłości. Musi go odkryć, zanim zginie kolejna dziewczynka.

Opublikowana w roku 1969 książka "Wigilia Wszystkich Świętych" była jedną z ostatnich powieści, w których mistrzyni suspensu Agatha Christie opiewała detektywistyczne wyczyny Herkulesa Poirota. Zadanie adaptacji literackiego tekstu na wymogi filmu przypadł w udziale Markowi Gatissowi, pracującemu wcześniej przy innych produkcjach cyklu. Scenarzyście ponownie udało się zachować niepokojący nastrój oryginału, jak również w pełni ukazać zawiązaną w nim skomplikowaną intrygę. W rolę genialnego śledczego ponownie wcielił się David Suchet, a partnerują mu m.in. Zoë Wanamaker ("Elfy kontra skrzaty", "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"), Amelia Bullmore ("Pani Dalloway"), Georgia King ("Księżna", serial "Mała Dorrit") i Deborah Findlay ("Vanity Fair. Targowisko próżności").

Premiera w ale kino+: 9 marca, godz. 20:10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...