Ale kino+
alekino+
Film. POKOCHAJMY SIĘ

POKOCHAJMY SIĘ

Let's Make Love
komedia, USA, 1960, 113 min.
reżyseria: George Cukor
obsada: Frankie Vaughan, Marilyn Monroe, Tony Randall, Yves Montand
Premiera w Ale kino+: 5.09.2011 r.
3.00
343
3 głosy | 580 miejsce w rankingu
POKOCHAJMY SIĘ

Pomysłu do filmu dostarczyła komedia z lat trzydziestych "On the Avenue". Nie było w niej nic oryginalnego. Sukces filmu zapewnić miała natomiast reżyseria Billy'ego Willdera, będącego właśnie po realizacji "Pół żartem, pół serio" i przede wszystkim rola Marilyn Monroe.

Jean-Marc Clement (Yves Montand), najbogatszy człowiek świata, dowiaduje się, że będzie wraz z Elvisem Presleyem i Marią Callas przedmiotem kpin w musicalu podrzędnego teatrzyku rewiowego. Postanawia sprawdzić plotkarskie doniesienia. Aby zbadać sprawę, incognito odwiedza rewię. Udając bezrobotnego aktora, wybiera się na próbę i zostaje przyjęty do zespołu. W przedstawieniu ma parodiować samego siebie. Spotyka tu śliczną solistkę zespołu, Amandę Dell (Marilyn Monroe) i zakochuje się w niej bez pamięci. Postanawia zdobyć jej serce, bazując tylko na swoim uroku, bez pomocy majątku, który posiada. Niełatwo jest jednak zrezygnować z pieniędzy, do których jest się od zawsze przyzwyczajonym.

Milionera miał zagrać początkowo Gregory Peck. Jednak on i Wilder zrezygnowali, gdy Marilyn zażądała, aby scenariusz poprawił jej mąż, pisarz Arthur Miller. Ostatecznie obyło się bez Millera, ale reżyserem został George Cukor, który milionerem uczynił francuskiego piosenkarza i aktora Yvesa Montanda. Jego ekranowy romans z Marilyn wypadł bardzo przekonująco, choć oboje nie mieli serca do swoich ról. Prywatnie wytworzyła się między nimi nić porozumienia i połączyła ich przyjaźń, która przerodziła się w krótki romans trwający od kwietnia do czerwca 1960 roku.
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...