Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Pokusa

Pokusa

Paperboy
dramat, USA, 2012, 120 min.
reżyseria: Lee Daniels
obsada: John Cusack, Macy Gray, Matthew McConaughey, Nicole Kidman, Zac Efron
Premiera w Ale kino+: 29.01.2018 r.
2.00
343
2 głosy | 48 miejsce w rankingu
Pokusa
© Fot. Monolith Films

Nicole Kidman i John Cusack w szokującym thrillerze erotycznym. Dwaj bracia wierzą w niewinność skazanego na śmierć mężczyzny i z pomocą zakochanej w nim miejscowej uwodzicielki postanawiają doprowadzić do jego uwolnienia.

Floryda, rok 1969. Dziennikarz "The Miami Times" Ward Jansen (Matthew McConaughey), przyjeżdża do rodzinnej mieściny, aby zrobić reportaż o oskarżonym o zabójstwo miejscowego szeryfa łowcy aligatorów, Hillarym Van Wetterze (John Cusack). Towarzyszy mu współpracownik Yardley (David Oyelowo), a pomaga młodszy brat Jack (Zac Efron), który został wyrzucony z college'u i również powrócił do domu. Ward zainteresował się sprawą Van Wettera ze względu ekscentryczną Charlotte Bless (Nicole Kidman), samotną kobietę, która prowadzi erotyczną korespondencję z więźniami w celach śmierci. W przypadku Hillary'ego nie tylko twierdzi, że jest niewinny, ale zamierza go również poślubić. Miłość do mrocznego, odrażającego Van Wettera nie przeszkadza jej uwodzić młodego Jacka, który traci dla niej głowę i w wolnych chwilach o niej fantazjuje. W miarę rozwoju wypadków staje się jasne, że ta historia nie może się dobrze skończyć.

"Pokusa" to dramat czy też erotyczny thriller, który miał premierę na festiwalu w Cannes 2012 i był tam tytułem szeroko dyskutowanym.- "Ten film zszokował ludzi" - przyznała Nicole Kidman, której kreacja wzbudziła zachwyt krytyki i przyniosła jej m.in. nominację do Złotego Globu. - "Owszem, to kontrowersyjne dzieło, ale mnie to nie przeszkadza. Lubię takie filmy, bo wolę wzbudzać skrajne uczucia, niż być mdła i nijaka". Scenariusz "Pokusy" został oparty na bestsellerowej powieści Pete'a Dextera. Historię braci Jensenów opowiada pracująca w ich rodzinnym domu przez lata służąca (Macy Grey). Za reżyserię filmu odpowiada LEE DANIELS, zdobywca dwóch nominacji do Oscara za głośny film "Hej, Skarbie".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...