Ale kino+
alekino+
Film. Pokuszenie

Pokuszenie


dramat, Polska, 1995, 98 min.
reżyseria: Barbara Sass
obsada: Anna Samusionek, Ewa Błaszczyk, Krzysztof Pieczyński, Magdalena Cielecka, Olgierd Łukaszewicz
Premiera w Ale kino+: 5.08.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 29 miejsce w rankingu
Pokuszenie
1
2

Przejmująca historia młodej zakonnicy rozdartej pomiędzy uczuciem do mężczyzny i Boga. W rolach głównych: Magdalena Cielecka, Olgierd Łukaszewicz i Krzysztof Pieczyński.

Akcja filmu rozgrywa się w Polsce w 1953 roku. Młoda zakonnica Anna (Magdalena Cielecka) trafia do odciętego od świata miejsca, w którym jej jedynym obowiązkiem ma być opieka nad przetrzymywanym przez komunistyczne władze księdzem (Olgierd Łukaszewicz). Anna przeżywa szok, gdy okazuje się, że owym duchownym jest jej dawna, wielka miłość - mężczyzna, dla którego zdecydowała się wstąpić do klasztoru. Nie mija wiele czasu a uczucia dziewczyny wraca ze zdwojoną siłą. W obliczu przysięgi złożonej przed Bogiem zarówno Anna, jak i ksiądz muszą zmierzyć się z emocjami, które nimi targają. Sytuację tę bezlitośnie pragnie wykorzystać komendant obozu, oficer SB (Krzysztof Pieczyński), który namawia dziewczynę, by zaczęła szpiegować duchownego.

Film BARBARY SASS to poruszająca historia miłości beznadziejnej, która nigdy nie da spełnienia głównej bohaterce. To również opowieść o walce z systemem i ideologią. Rola Anny to debiut świetnej aktorki Magdaleny Cieleckiej, za którą została nagrodzona Złotymi Lwami. "Pokuszenie" brało udział w konkursie głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...