Ale kino+
alekino+
Film. Półmrok

Półmrok

Twilight
thriller, USA, 1998, 91 min.
reżyseria: Robert Benton
obsada: Gene Hackman, James Garner, Liev Schreiber, Paul Newman, Reese Witherspoon, Stockard Channing, Susan Sarandon
Premiera w Ale kino+: 16.11.2018 r.
4.00
343
4 głosy | 52 miejsce w rankingu
Półmrok
© Paramount Pictures

Współczesne Los Angeles. Harry Ross (Paul Newman) niedawno przeszedł na emeryturę. Przez wiele lat pracował jako prywatny detektyw i miał do czynienia z wieloma zagadkowymi sprawami. Nie spodziewał się jednak, że jedna z takich mrocznych historii może stać się udziałem jego przyjaciół.

Harry od dawna zna Catherine (Susan Sarandon) i Jacka (Gene Hackman) Amesów. Oboje są aktorami o ugruntowanej pozycji w hollywoodzkim światku. Mają dorastającą córkę Mel (Reese Witherspoon). Pewnego dnia Jack prosi Harry'ego o spełnienie pozornie niewinnej prośby: dostarczenie pod wskazany adres małej przesyłki. Aktor tłumaczy, że nie może sam tego zrobić, bo jest zbyt rozpoznawalny. Nie zdradza jednak zawartości paczki. Nie podejrzewając podstępu Harry przekazuje przesyłkę. Wywołuje tym całą lawinę niefortunnych zdarzeń. W końcu zaczyna się domyślać, że został wrobiony. Tym bardziej, że poznaje okoliczności tajemniczej śmierci poprzedniego męża Catherine.

"Półmrok" to jeden z ostatnich filmów weterana amerykańskiego kina ROBERTA BENTONA. Reżyser jest trzykrotnym zdobywcą Oscara (scenariusz i reżyseria "Sprawy Kramerów" oraz scenariusz "Miejsc w sercu") i twórcą filmów "Nadine", "Billy Bathgate", "Naiwniak" i "Piętno". Napisał też scenariusze do tak głośnych produkcji, jak "Bonnie i Clyde", "Był sobie łajdak", "No i co, doktorku?" czy "Superman". Autorem zdjęć do "Półmroku" jest ceniony polski operator Piotr Sobociński ("Magnat", "Okup", "24 godziny"), nominowany do Oscara za "Trzy kolory. Czerwony". W gwiazdorskiej obsadzie filmu znaleźli się laureaci Oscarów: Paul Newman ("Kolor pieniędzy"), Susan Sarandon ("Przed egzekucją") i Gene Hackman ("Francuski łącznik", "Bez przebaczenia"). W drugoplanowych rolach pojawiają się: Reese Witherspoon ("Legalna blondynka"), Liev Schreiber ("Krzyk") i Stockard Channing ("Życie i cała reszta").
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...