Ale kino+
PLATFORMA 45
Film. Półmrok

Półmrok

Twilight
thriller, USA, 1998, 91 min.
reżyseria: Robert Benton
obsada: Gene Hackman, James Garner, Liev Schreiber, Paul Newman, Reese Witherspoon, Stockard Channing, Susan Sarandon
Premiera w Ale kino+: 16.11.2018 r.
343
Półmrok
© Paramount Pictures

Współczesne Los Angeles. Harry Ross (Paul Newman) niedawno przeszedł na emeryturę. Przez wiele lat pracował jako prywatny detektyw i miał do czynienia z wieloma zagadkowymi sprawami. Nie spodziewał się jednak, że jedna z takich mrocznych historii może stać się udziałem jego przyjaciół.

Harry od dawna zna Catherine (Susan Sarandon) i Jacka (Gene Hackman) Amesów. Oboje są aktorami o ugruntowanej pozycji w hollywoodzkim światku. Mają dorastającą córkę Mel (Reese Witherspoon). Pewnego dnia Jack prosi Harry'ego o spełnienie pozornie niewinnej prośby: dostarczenie pod wskazany adres małej przesyłki. Aktor tłumaczy, że nie może sam tego zrobić, bo jest zbyt rozpoznawalny. Nie zdradza jednak zawartości paczki. Nie podejrzewając podstępu Harry przekazuje przesyłkę. Wywołuje tym całą lawinę niefortunnych zdarzeń. W końcu zaczyna się domyślać, że został wrobiony. Tym bardziej, że poznaje okoliczności tajemniczej śmierci poprzedniego męża Catherine.

"Półmrok" to jeden z ostatnich filmów weterana amerykańskiego kina ROBERTA BENTONA. Reżyser jest trzykrotnym zdobywcą Oscara (scenariusz i reżyseria "Sprawy Kramerów" oraz scenariusz "Miejsc w sercu") i twórcą filmów "Nadine", "Billy Bathgate", "Naiwniak" i "Piętno". Napisał też scenariusze do tak głośnych produkcji, jak "Bonnie i Clyde", "Był sobie łajdak", "No i co, doktorku?" czy "Superman". Autorem zdjęć do "Półmroku" jest ceniony polski operator Piotr Sobociński ("Magnat", "Okup", "24 godziny"), nominowany do Oscara za "Trzy kolory. Czerwony". W gwiazdorskiej obsadzie filmu znaleźli się laureaci Oscarów: Paul Newman ("Kolor pieniędzy"), Susan Sarandon ("Przed egzekucją") i Gene Hackman ("Francuski łącznik", "Bez przebaczenia"). W drugoplanowych rolach pojawiają się: Reese Witherspoon ("Legalna blondynka"), Liev Schreiber ("Krzyk") i Stockard Channing ("Życie i cała reszta").
SERIALE

Platforma 45

Jedna ekipa i jeden zabójca. Na dwa dni przed Bożym Narodzeniem, Andrea...


Detektyw Staffe. Mroczne zbrodnie

Detektyw Will Wagstaffe próbuje rozwikłać sprawę brutalnych morderstw. Ktoś...


Co kryje prawda

Serial powstały z inicjatywy Leifa GW Perssona, najbardziej rozpoznawalnego...


Grzechy przeszłości

Historia trzech sióstr, opiekujących się ukochanym ojcem w walijskim serialu kryminalnym.