Ale kino+
alekino+
Film. Polowanie

Polowanie

Jagten/The Hunt
dramat, Dania, 2012, 140 min. 16
reżyseria: Thomas Vinterberg
obsada: Alexandra Rapaport, Anne Louise Hassing, Annika Wedderkopp, Lars Ranthe, Lasse Fogelstrøm, Mads Mikkelsen, Susse Wold, Thomas Bo Larsen
Premiera w Ale kino+: 16.05.2019 r.
5.00
343
10 głosy | 11 miejsce w rankingu
Najbliższe emisje:
22:10
wtorek16 lipca
Przypominajka
Polowanie

Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji (Mads Mikkelsen). Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i chce wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.

Lucas (Mads Mikkelsen) jest byłym nauczycielem, który po stracie pracy i trudnym rozwodzie jest zmuszony zacząć życie od nowa w prowincjonalnym miasteczku w Danii. Gdy sprawy wydają się powoli powracać na właściwe tory, nieoczekiwane wydarzenie rujnuje wszystko. Oszczercza pogłoska wywołuje zbiorową histerię. Kłamstwo staje się prawdą. Plotka, niedopowiedzenie i zła wola dają początek polowaniu na czarownice i w efekcie rujnują życie Lucasa, który próbuje wyjść z opresji i odzyskać utraconą godność.

"Polowanie" z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena to dzieło THOMASA VINTERBERGA, współtwórcy manifestu Dogma 95 i reżysera obsypanego nagrodami "Festen". Najnowszy film Vinterberga był jedną z największych sensacji na MFF w Cannes, gdzie film zdobył aż trzy nagrody: dla najlepszego aktora, Jury Ekumenicznego oraz Vulcain Prize za zdjęcia Charlotte Bruus Christensen. "Polowanie" to także laureat British Independent Film Award i Europejskiej Nagrody Filmowej za scenariusz, produkcja nominowana do Oscara, Złotego Globu i nagrody BAFTA. Film w dużej mierze zawdzięcza sukces wspaniałej kreacji Mikkelsena, który skutecznie zneutralizował swój męski wizerunek, by wcielić się w postać wrażliwego Lucasa. Mikkelsen zadebiutował w filmie "Dealer" w reżyserii Nicolasa Windinga Refna ("Drive", "Valhalla: Mroczny wojownik", "Bronson"), z którym w późniejszym czasie zrealizował dwa inne filmy - "Bleeder" i "Pusher II - Krew na rękach". Międzynarodową karierę rozpoczął rolą Tristana w filmie przygodowym "Król Artur" w reżyserii Antoine'a Fuqua z Clive'em Owenem i Keirą Knightley, ale prawdziwym przełomem okazał się udział w 21. Bondzie - "Casino Royale", gdzie zagrał Le Chiffre'a, przeciwnika agenta 007. W 2004 zagrał główną rolę w nominowanym Oscara dramacie "Tuż po weselu" w reżyserii zdobywczyni Oscara Susanne Bier. Od tego czasu Mikkelsen zagrał ważne role w wielu światowych produkcjach, jak: "Valhalla: Mroczny wojownik" (reż. Nicolas Winding Refn), "Chanel i Strawiński" (reż. Jan Kounen), "Starcie tytanów" (reż. Louis Leterrier), czy "Trzej muszkieterowie 3D" (reż. Paul W.S. Anderson). Ostatnio wystąpił w nagrodzonym dwoma Srebrnymi Niedźwiedziami "Kochanku królowej" (reż. Nikolaj Arcel). W uznaniu dla jego wkładu w rozwój sztuki filmowej w 2011 Mikkelsen został uhonorowany prestiżową Europejską Nagroda Filmową za osiągnięcia na polu światowego kina.


ALE KINO+ POLECA

00.15
WTOREK16 lipca
Casting
Casting

Reżyserka Vera pracuje nad nowym filmem. Aktor grający rolę pierwszoplanową rezygnuje.…

03.35
WTOREK16 lipca
Knives out
Knives out

Siedem osób wybiera się na odpoczynek do domku letniskowego. Solomija pracuje w firmie…

14.35
ŚRODA17 lipca
Ja, Daniel Blake
Ja, Daniel Blake

Daniel Blake po ataku serca potrzebuje wsparcia ze strony państwa. Chcąc uzyskać pomoc,…SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.