Ale kino+
alekino+
Film. Polskie drogi: Himmlerland

Polskie drogi: Himmlerland


serial wojenny, Polska, 1977, 87 min.
reżyseria: Janusz Morgenstern
obsada: Emil Karewicz, Karol Strasburger, Kazimierz Kaczor, Monika Goździk
Premiera w Ale kino+: 8.11.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 54 miejsce w rankingu
Polskie drogi: Himmlerland
1
2

Jeden z najpopularniejszych polskich seriali lat 70. i 80, w którym reżyser Janusz Morgenstern przedstawił losy Polaków w czasie II wojny światowej. Głównymi bohaterami są młody podchorąży Władysław Niwiński (Karol Strasburger) i kapral Leon Kuraś (Kazimierz Kaczor).

Kuraś umieszcza swoją przybraną córkę Bożenkę w klasztorze, wierząc, że tam jej nic nie grozi. Niestety dziewczynka wraz z innymi dziećmi zostaje zabrana przez Niemców i prawdopodobnie wywieziona do Rzeszy.

Oddziały Gwardii Ludowej zostają przeniesione na Zamojszczyznę. W jednej z bitew z Niemcami dowódca Gwardii, Sylwek, zostaje poważnie ranny. Na łożu śmierci prosi Niwińskiego, by został jego następcą. Pierwszą akcją pod przywództwem Władka jest odbicie więźniów z posterunku żandarmerii. Wśród przetrzymywanych znajduje się Marta, znana Władkowi łączniczka z Warszawy. Dziewczyna zostaje w oddziale Niwińskiego. Między nią a Władkiem rodzi się uczucie.

Kuraś dostaje informację o wagonach, w których Niemcy przewożą dzieci. Udaje mu się przekupić strażnika i uwolnić małych zakładników. Niestety nie ma wśród nich Bożenki.

ODCINKI

Polskie drogi: Misja specjalna
Polskie drogi
Polskie drogi: Obywatel GG
Polskie drogi: Najspokojniejsze miejsce na świecie
Polskie drogi: Na tropie
Polskie drogi: Lekcja geografii
Polskie drogi: Rocznica
Polskie drogi: Lekcja poloneza
Polskie drogi: Bez przydziału
Polskie drogi: Do broni
Polskie drogi: W obronie własnej
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...