Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Polskie drogi: Himmlerland

Polskie drogi: Himmlerland


serial wojenny, Polska, 1977, 87 min.
reżyseria: Janusz Morgenstern
obsada: Emil Karewicz, Karol Strasburger, Kazimierz Kaczor, Monika Goździk
Premiera w Ale kino+: 8.11.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 54 miejsce w rankingu
Polskie drogi: Himmlerland
1
2

Jeden z najpopularniejszych polskich seriali lat 70. i 80, w którym reżyser Janusz Morgenstern przedstawił losy Polaków w czasie II wojny światowej. Głównymi bohaterami są młody podchorąży Władysław Niwiński (Karol Strasburger) i kapral Leon Kuraś (Kazimierz Kaczor).

Kuraś umieszcza swoją przybraną córkę Bożenkę w klasztorze, wierząc, że tam jej nic nie grozi. Niestety dziewczynka wraz z innymi dziećmi zostaje zabrana przez Niemców i prawdopodobnie wywieziona do Rzeszy.

Oddziały Gwardii Ludowej zostają przeniesione na Zamojszczyznę. W jednej z bitew z Niemcami dowódca Gwardii, Sylwek, zostaje poważnie ranny. Na łożu śmierci prosi Niwińskiego, by został jego następcą. Pierwszą akcją pod przywództwem Władka jest odbicie więźniów z posterunku żandarmerii. Wśród przetrzymywanych znajduje się Marta, znana Władkowi łączniczka z Warszawy. Dziewczyna zostaje w oddziale Niwińskiego. Między nią a Władkiem rodzi się uczucie.

Kuraś dostaje informację o wagonach, w których Niemcy przewożą dzieci. Udaje mu się przekupić strażnika i uwolnić małych zakładników. Niestety nie ma wśród nich Bożenki.

ODCINKI

Polskie drogi: Misja specjalna
Polskie drogi
Polskie drogi: Obywatel GG
Polskie drogi: Najspokojniejsze miejsce na świecie
Polskie drogi: Na tropie
Polskie drogi: Lekcja geografii
Polskie drogi: Rocznica
Polskie drogi: Lekcja poloneza
Polskie drogi: Bez przydziału
Polskie drogi: Do broni
Polskie drogi: W obronie własnej
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...