Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Polskie drogi: Rocznica

Polskie drogi: Rocznica


serial wojenny, Polska, 1976, 84 min.
reżyseria: Janusz Morgenstern
obsada: Beata Tyszkiewicz, Jan Englert, Karol Strasburger, Kazimierz Kaczor, Maciej Góraj
Premiera w Ale kino+: 11.10.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 565 miejsce w rankingu
Polskie drogi: Rocznica

Jeden z najpopularniejszych polskich seriali lat 70. i 80, w którym reżyser Janusz Morgenstern przedstawił losy Polaków w czasie II wojny światowej. Głównymi bohaterami są młody podchorąży Władysław Niwiński (Karol Strasburger) i kapral Leon Kuraś (Kazimierz Kaczor).

Leon Kuraś zostaje wspólnikiem grabarza. Pod przykrywką usług pogrzebowych, rozprowadza wraz z Niwińskim żywność. W tym samym czasie matka Johana Heimanna wyznaje na spowiedzi, że wciąż nosi w sobie nienawiść do zabójcy męża i życzy mu śmierci. Ksiądz postanawia ostrzec Niwińskiego przed grożącym mu niebezpieczeństwem. Władek zmuszony jest wyrobić sobie nowe dokumenty. Niestety podczas łapanki zostaje aresztowany i trafia na Pawiak. Wraz z nim w więzieniu znajduje się ojciec Mundka. Po raz kolejny z opresji ratuje Władka Leon Kuraś, który, by wykupić przyjaciela, zmuszony jest oddać wszystkie swoje oszczędności i udziały w firmie grabarza.

ODCINKI

Polskie drogi: Misja specjalna
Polskie drogi
Polskie drogi: Obywatel GG
Polskie drogi: Najspokojniejsze miejsce na świecie
Polskie drogi: Na tropie
Polskie drogi: Lekcja geografii
Polskie drogi: Lekcja poloneza
Polskie drogi: Bez przydziału
Polskie drogi: Do broni
Polskie drogi: Himmlerland
Polskie drogi: W obronie własnej
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...