Ale kino+
alekino+
Film. POPATRZ NA MNIE

POPATRZ NA MNIE

Comme une Image
komediodramat, Włochy/Francja, 2004, 107 min.
reżyseria: Agnés Jaoui, Agnés Jaoui
obsada: Agnés Jaoui, Agnés Jaoui, Jean-Pierre Bacri, Keine Bouhiza, Laurent Grevill, Marilou Berry, Michele Moretti, Virginie Desarnauts
Premiera w Ale kino+: 8.10.2010 r.
5.00
343
10 głosy | 289 miejsce w rankingu
POPATRZ NA MNIE

Nagrodzony w Cannes za najlepszy scenariusz film o potrzebie miłości i akceptacji. Kolejna po "Gustach i guścikach" niebanalna propozycja Agnčs Jaoui, jednej z najciekawszych autorek współczesnego kina francuskiego.

Lolita (Marilou Berry) ma 20 lat, widoczną nadwagę i dużo żalu do całego świata. Dziewczyna cierpi nie tylko z powodu swojego niedoskonałego wyglądu i zazdrości o figurę młodej macochy (Virginie Desarnauts). Głównie frustruje ją zupełny brak zainteresowania ze strony ojca, Etienne'a Cassarda (Jean-Pierre Bacri), znanego pisarza i wydawcy, skupionego przede wszystkim na sobie. Jego sława i wpływy sprawiają też, że Lolita nigdy nie może być pewna, czy zainteresowanie, jakim zostaje obdarzona przez innych, jest bezinteresowne. Właśnie z powodu podejrzeń, że chodzi tylko o przypochlebienie się jej ojcu, z rezerwą traktuje szczerą adorację ze strony młodego dziennikarza Sébastiena (Keine Bouhiza). Tego typu obawa sprawdza się jednak w przypadku nauczycielki śpiewu (Agnčs Jaoui). Kiedy ta dowiaduje się, czyją córką jest Lolita, zupełnie zmienia stosunek do podopiecznej pragnąc pomóc w karierze mężowi - niepopularnemu, a bardzo żądnemu sławy pisarzowi Pierre'owi (Laurent Grévill).

AGNES JAOUI jest obecnie jedną z najbardziej cenionych postaci francuskiej kinematografii. Jako aktorka zdobyła Cezara za drugoplanową rolę w "Znamy tę piosenkę". Jest również wziętą scenarzystą i reżyserką. Za pisane wspólnie z mężem, aktorem Jean-Pierre'em Bacri, scenariusze zdobyła szereg prestiżowych nagród, w tym kilka Cezarów ("Smoking/No Smoking", "W rodzinnym sosie", "Znamy tę piosenkę"). Cezary za najlepszy film i scenariusz przyniósł jej też reżyserski debiut "Gusta i guściki". "Popatrz na mnie", drugi film w jej reżyserskim dorobku, wyróżniono m.in. nagrodą za scenariusz na MFF w Cannes'04, Europejską Nagrodą Filmową - Felixem'04 za scenariusz, dwoma nominacjami do Cezara (scenariusz i rola Marilou Berry). Film walczył również o Złotą Palmę na MFF w Cannes'04.
SERIALE

Misja Afganistan: Porachunki

Pierwsza polska produkcja fabularna o żołnierzach w Afganistanie - serial...


Misja Afganistan: Dobra robota

Pierwsza polska produkcja fabularna o żołnierzach w Afganistanie - serial...


Misja Afganistan

Pierwsza polska produkcja fabularna o żołnierzach w Afganistanie - serial...


Misja Afganistan: Fatima

Pierwsza polska produkcja fabularna o żołnierzach w Afganistanie - serial...