Ale kino+
alekino+
Film. Późny kwartet

Późny kwartet

A Late Quartet
dramat, USA, 2012, 115 min.
reżyseria: Yaron Zilberman
obsada: Catherine Keener, Christopher Walken, Imogen Poots, Mark Ivanir, Philip Seymour Hoffman
Premiera w Ale kino+: 1.11.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 58 miejsce w rankingu
Późny kwartet

Wzruszająca historia i doskonała gra aktorów w dramacie opowiadającym o próbach pogodzenia się z nieuchronnym upływem czasu. W roli głównej znakomity Christpher Walken ("Łowca jeleni", "Pulp Fiction"). Za muzykę odpowiada natomiast twórca niezapomnianej ścieżki dźwiękowej do filmów "Zagubiona autostrada", "Mullholand Drive" i serialu "Miasteczko Twin Peaks" Angelo Badalamenti.

Bohaterami filmu "Późny kwartet" są członkowie światowej sławy kwartetu smyczkowego. Obchodzą 25-lecie istnienia, ale na wspólnym świętowaniu cieniem kładzie się kryzys. Peter, wiolonczelista oraz najstarszy członek zespołu, postanawia przejść na emeryturę w związku ze zdiagnozowaniem u niego choroby Parkinsona. Wydarzenie to stanie się katalizatorem dla głęboko skrywanych żali i nieporozumień, z którymi przyjdzie się zmierzyć bohaterom.

Siłą filmu jest przede wszystkim pierwszorzędna obsada. Na ekranie, oprócz wcielającego się w główną postać Petera, Christophera Walkena, zobaczymy również: laureata Oscara® Philipa Seymoura Hoffmana ("Capote", "25 godzina"), znaną z filmów "Wszystko za życie" i "Amerykańska zbrodnia" Catherine Keener, a także młodą, świetnie zapowiadającą się aktorkę Imogen Poots ("Brud", "Dziewczyna warta grzechu").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...