Ale kino+
alekino+
Film. Pozwól mi wejść

Pozwól mi wejść

Let Me in
horror/melodramat, USA, 2010, 111 min. 16
reżyseria: Matt Reeves
obsada: Cara Buono, Chloe Moretz, Chloë Moretz, Chloë Moretz, Dylan Minnette, Elias Koteas, Kodi Smit-McPhee, Richard Jenkins, Sasha Barrese
Premiera w Ale kino+: 4.07.2019 r.
343
Najbliższe emisje:
21:55
wtorek17 września
Przypominajka
Pozwól mi wejść

Małe, spokojne miasteczko w stanie Nowy Meksyk. Dwunastoletni Owen (Kodi Smit-Mc Phee) jest typem samotnika. Zaniedbywany przez rozwodzących się rodziców i nękany w szkole przez grupkę wyrostków, jedyną bratnią duszę odnajduje w Abby (Chloë Moretz), dziewczynie z sąsiedniego domu, którą jednak spotyka tylko po zmierzchu.

Kiedy główny prześladowca Owena, Kenny (Dylan Minnette) rani chłopca w twarz, zagadkowa sąsiadka nieoczekiwanie obiecuje swą pomoc. Tymczasem w okolicy dochodzi do tajemniczych zabójstw. Odpowiedzialni za nie okazują się opiekun Abby, Thomas (Richard Jenkins) oraz sama nastolatka, przejawiająca wampiryczne skłonności. Jej tropem podąża już od jakiegoś czasu zdeterminowany detektyw (Elias Koteas), gotów za wszelką cenę rozwikłać sprawę makabrycznych mordów. Abby, której Thomas zabrania spotykać się z Owenem, wyznaje przyjacielowi prawdę.

"Pozwól mi wejść" to swobodna adaptacja bestsellerowej powieści szwedzkiego pisarza Johna Ajvide Lindqvista "Låt den rätte komma in", znanej w Polsce pod tytułem "Wpuść mnie". Powieść doczekała się już wcześniej udanej ekranizacji w ojczystym kraju autora, za którą odpowiedzialny był reżyser Tomas Alfredson. Po sukcesie książki i filmu zainteresowanie literackim tekstem wyraziła reaktywowana po latach, legendarna wytwórnia Hammer Films, znana za sprawą szeregu klasycznych już horrorów. Nowa, anglojęzyczna wersja "Pozwól mi wejść" miała okazać się pierwszą od przeszło trzydziestu lat produkcją słynnego studia. "Jesteśmy podekscytowani, że Hammer powraca na rynek, i to tak znakomitym filmem" - przekonywał dyrektor wykonawczy Hammer Films, Simon Oakes. "Ten obraz doskonale oddaje nowe wcielenie Hammer Films jako studia, gdzie powstają "inteligentne horrory" - modne, stylowe i prowokujące do myślenia, takie które wyciągną widzów z ich strefy bezpieczeństwa".

Producenci zdecydowali się na przeniesienie akcji oryginalnej historii ze Sztokholmu do małego miasteczka w Nowym Meksyku, poza tym jednak postanowili jak najmniej ingerować w oryginalną historię. Zadanie napisania nowego scenariusza oraz wyreżyserowania filmu powierzyli MATTOWI REEVESOWI, człowiekowi odpowiedzialnemu za sukces katastroficznej produkcji "Projekt: Monster". "Bardzo podekscytowałem się możliwością stworzenia filmu we współpracy z Hammer Films, zważywszy na historyczny wkład tej wytwórni w rozwój horroru jako gatunku" - zapewniał Reeves. W filmie zobaczyć możemy wchodzące gwiazdy kina, nastoletnich aktorów: Kodiego Smita -McPhee ("Droga", "Matching Jack") i Chloë Moretz ("Czas odkupienia", "Kick-ass"), jak również uznanych wykonawców na czele z Eliasem Koteasem ("Crash", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona") i Richardem Jenkinsem (nominowany do Oscara za rolę w "Spotkaniu"). Warto także wspomnieć, że muzykę do "Pozwól mi wejść" skomponował Michael Giacchino, laureat Oscara i Złotego Globu (oba za ścieżkę dźwiękową do animowanego przeboju "Odlot").


ALE KINO+ POLECA

23.55
CZWARTEK19 września
Coś za mną chodzi
Coś za mną chodzi

Jay jest prześladowana przez nieznaną moc. Dziewczyna, wspierana przez grupę przyjaciół,…

00.25
PIĄTEK20 września
Zombie express
Zombie express

Menedżer jednej z seulskich korporacji i jego córka wsiadają do szybkiego pociągu KTX.…

00.00
SOBOTA21 września
Rogi
Rogi

Podejrzany o zamordowanie dziewczyny Ig Perrish odkrywa, że na czole wyrosły mu rogi,…SERIALE

Belfer 2

Drugi sezon najgłośniejszego serialu kryminalnego CANAL+, który został doceniony...


Mamo, wróć

Dlaczego Marie zostawiła dzieci i męża? Rozpad rodziny pokazany jako emocjonalny...


Zaufaj mi 2

Kapral Jamie McCain dochodzi do siebie w szpitalu South Lothian po urazie...


Grantchester 4

Wiara, miłość i morderstwo. W czwartym sezonie serialu Sidney Chambers ma znów...