Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. PRECEDENSOWA SPRAWA

PRECEDENSOWA SPRAWA

Class Action
dramat, USA, 1991, 105 min.
reżyseria: Michael Apted
obsada: Colin Friels, Gene Hackman, Joanna Merlin, Jonathan Silverman, Laurence Fishburne, Mary Elizabeth Mastrantonio
Premiera w Ale kino+: 6.09.2008 r.
5.00
343
5 głosy | 402 miejsce w rankingu
© Fox
1
2

Jedediah Tucker Ward (Gene Hackman) to doświadczony prawnik. W zastępstwie prokuratora ma poprowadzić sprawę klienta poszkodowanego w wypadku drogowym, który w skutek zaniedbań firmy samochodowej odniósł trwałe kalectwo.

Ward ma niewiele czasu na przygotowanie się do rozprawy, ale nie obawia się, bo prowadził już wiele podobnych przypadków. Zamierza dowieść, że przyczyną tragedii była wada konstrukcyjna samochodu, którym jechał jego klient. Na sali sądowej Ward przekonuje się, że pozwaną firmę reprezentuje jego córka Maggie (Mary Elizabeth Mastrantonio), która jest początkującym adwokatem. Mimo wyboru tej samej drogi zawodowej, ojca i córkę od lat więcej dzieli, niż łączy. Teraz po raz pierwszy konfrontują swoje postawy na sali sądowej.

MICHAEL APTED to jeden z najbardziej cenionych brytyjskich reżyserów. W filmografii twórcy są tak różnorodne tytuły, jak "Agata", "Córka górnika", "Park Gorkiego", "Goryle we mgle", "Nell", "Blink", "Krytyczna terapia", "Świat to za mało", "Enigma" czy "Nigdy więcej". W postać Warda wcielił się Gene Hackman, laureat dwóch Oscarów ("Francuski łącznik", "Bez przebaczenia"). Aktor to gwiazda filmów "Rozmowa", "O jeden most za daleko", "Mississippi w ogniu", "Podejrzany", "Genialny klan" czy "Ława przysięgłych". W drugoplanowych rolach pojawiaja się Mary Elizabeth Mastrantonio ("Kolor pieniędzy", "Głębia", "Robin Hood: Książę złodziei", "Gniew oceanu") i nominowany do Oscara za "Tinę" Laurence Fishburne ("Cotton Club", "Czerwona gorączka", "Ukryty wymiar", trzy części "Matrix").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...