Ale kino+
alekino+
Film. PRZEDSTAWICIEL

PRZEDSTAWICIEL

COMMISSIONER
thriller, Wlk. Brytania / Niemcy / Belgia/ USA, 1998, 107 min.
reżyseria: George Sluizer
obsada: Alice Krige, John Hurt, Rosana Pastor
Premiera w Ale kino+: 4.10.2000 r.
4.00
343
4 głosy | 1856 miejsce w rankingu

Thriller rozgrywający się w środowisku elit politycznych. John Hurt wciela się w rolę Jamesa Mortona, znanego polityka wysłanego przez rząd angielski do Brukseli w charakterze komisarza Unii Europejskiej.

Wbrew swoim oczekiwaniom Morton otrzymuje tekę komisarza do spraw przemysłu. Wkrótce po nominacji znajduje w swojej skrzynce tajemniczą przesyłkę. Z zawartych w niej dokumentów wynika, że jedna z największych firm chemicznych, niemiecki Morton produkuje gazy bojowe i broń biologiczną. Powściągliwy i cyniczny Morton wbrew swej woli wplątany zostaje w międzynarodową intrygę. Odnosi sukces, sprawa zostaje wyjaśniona, Morton awansuje na przewodniczącego Komisji Europejskiej. Bardzo szybko okazuje się jednak, że jest tylko niczego nieświadomym pionkiem w rękach możnych tego świata, a odniesiony sukces okazuje się pozorny.

"Przedstawiciel" to sprawnie zrealizowany, trzymający w napięciu thriller, w którym nic nie jest takie jak wygląda na pierwszy rzut oka.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...