Ale kino+
alekino+
Film. PRZEPIÓRKI W PŁATKACH RÓŻY

PRZEPIÓRKI W PŁATKACH RÓŻY

Como auga para el chocolate
obyczajowy, Meksyk, 1992, 108 min.
reżyseria: Alfonso Arau
obsada: Lumi Cavazos, Marco Leonardi, Mario Ivan Martinez, Regina Torne
Premiera w Ale kino+: 29.07.2000 r.
5.00
343
5 głosy | 74 miejsce w rankingu

Tito (L. Cavazos) pragnie poślubić Pedro (M. Leonardi). Zakazuje jej jednak tego tradycja, zgodnie z którą jako najmłodsza córka ma obowiązek zajmować się matką.

Aby być blisko swej ukochanej, Pedro bierze za żonę starszą siostrę Tity, Rosaurę. Smutek, który dziewczyna odczuwa piekąc weselny tort udziela się wszystkim, którzy go skosztują. Tita odkrywa, że posiada dar przekazywania swoich uczuć poprzez potrawym które gotuje.

Obsypane nagrodami " Przepiórki w płatkach róży" (m. in. nominacja do Złotego Globu) to oparta na bestsellerowej książce Laury Esquival opowieść o miłości, która południowoamerykański realizm przeplata przepisami wyszukanych potraw kulinarnych. Film zdobył większość z nagród przyznawanych przez meksykański przemysł filmowy w 1992 roku, m. in. za reżyserię, zdjęcia, główną rolę żeńską, główną rolę męską, najlepszy scenariusz. Po sukcesie "Przepiórek..." Alfonso Arau przenióśł się do USA, gdzie w 1995 roku wyreżyserował "Spacer w chmurach" z Keanu Reeves'em.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...