Ale kino+
alekino+
Film. Przesyłka

Przesyłka

The Package
thriller, USA, 1989, 108 min.
reżyseria: Andrew Davis
obsada: Gene Hackman, Joanna Cassidy, John Heard, Tommy Lee Jones
Premiera w Ale kino+: 23.02.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 297 miejsce w rankingu
Przesyłka

Trzymający w napięciu kryminał polityczny z Gene'em Hackmanem i Tommy'm Lee Jonesem w rolach głównych. Za kamerą - Andrew Davis, autor m.in. "Ściganego" z Harrisonem Fordem.

Berlin, końcowa faza zimnej wojny. Johnny Gallagher (Gene Hackman), doświadczony sierżant armii Stanów Zjednoczonych, dostaje rozkaz przewiezienia z Europy do USA żołnierza, który ma stanąć przed trybunałem wojskowym. Lot przebiega bez większych problemów, lecz wkrótce po wylądowaniu na lotnisku w Waszyngtonie eskortowany więzień znika. Okazuje się, że Thomas Boyette (Tommy Lee Jones) jest jednym z najpilniej poszukiwanych uciekinierów. Jaką kryje tajemnicę? Komu i czemu teraz zagraża? Gallagher rozpoczyna poszukiwania zbiega, ryzykując własne życie.

Kiedy ANDREW DAVIS wyreżyserował w 1989 roku "Przesyłkę" miał już za sobą m.in. thriller "Nico" ze Stevenem Seagalem. Jednak to dopiero "Przesyłka" ugruntowała jego pozycję reżysera kina akcji. W kolejnych latach zrealizował m.in. film "Ścigany" z Harrisonem Fordem i nagrodzonym Oscarem® Tommy'm Lee Jonesem. Również w "Przesyłce" występuje rewelacyjna obsada - w poszukiwanego żołnierza wcielił się Tommy Lee Jones, choć o rolę tę ubiegał się Kris Kristofferson. Partneruje mu Gene Hackman, weteran kina sensacyjnego, znany z takich hitów jak "Francuski łącznik", "Rozmowa", "Bez przebaczenia" czy "Wróg publiczny".
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...