Ale kino+
alekino+
Film. Przesyłka

Przesyłka

The Package
thriller, USA, 1989, 108 min.
reżyseria: Andrew Davis
obsada: Gene Hackman, Joanna Cassidy, John Heard, Tommy Lee Jones
Premiera w Ale kino+: 23.02.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 297 miejsce w rankingu
Przesyłka

Trzymający w napięciu kryminał polityczny z Gene'em Hackmanem i Tommy'm Lee Jonesem w rolach głównych. Za kamerą - Andrew Davis, autor m.in. "Ściganego" z Harrisonem Fordem.

Berlin, końcowa faza zimnej wojny. Johnny Gallagher (Gene Hackman), doświadczony sierżant armii Stanów Zjednoczonych, dostaje rozkaz przewiezienia z Europy do USA żołnierza, który ma stanąć przed trybunałem wojskowym. Lot przebiega bez większych problemów, lecz wkrótce po wylądowaniu na lotnisku w Waszyngtonie eskortowany więzień znika. Okazuje się, że Thomas Boyette (Tommy Lee Jones) jest jednym z najpilniej poszukiwanych uciekinierów. Jaką kryje tajemnicę? Komu i czemu teraz zagraża? Gallagher rozpoczyna poszukiwania zbiega, ryzykując własne życie.

Kiedy ANDREW DAVIS wyreżyserował w 1989 roku "Przesyłkę" miał już za sobą m.in. thriller "Nico" ze Stevenem Seagalem. Jednak to dopiero "Przesyłka" ugruntowała jego pozycję reżysera kina akcji. W kolejnych latach zrealizował m.in. film "Ścigany" z Harrisonem Fordem i nagrodzonym Oscarem® Tommy'm Lee Jonesem. Również w "Przesyłce" występuje rewelacyjna obsada - w poszukiwanego żołnierza wcielił się Tommy Lee Jones, choć o rolę tę ubiegał się Kris Kristofferson. Partneruje mu Gene Hackman, weteran kina sensacyjnego, znany z takich hitów jak "Francuski łącznik", "Rozmowa", "Bez przebaczenia" czy "Wróg publiczny".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...