Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Przybyli ułani

Przybyli ułani


komedia, Polska, 2005, 57 min.
reżyseria: Sylwester Chęciński
obsada: Andrzej Zaborski, Artur Barciś, Joanna Kurowska, Kinga Preis, Krystyna Feldman, Zbigniew Zamachowski
Premiera w Ale kino+: 12.08.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 48 miejsce w rankingu
Przybyli ułani
1
2

Komiczny obraz mieszkańców małej wsi, którzy szykują się do wielkiego wydarzenia - uroczystych obchodów Cudu nad Wisłą. Reżyseruje Sylwester Chęciński, twórca kultowych "Samych swoich".

Osiek, mała popegeerowska polska wieś. Zwykle panuje tu ład, spokój i porządek. Jednak teraz planowane są uroczyste obchody Cudu nad Wisłą, w trakcie których zostanie poświęcona tablica upamiętniającej wyzwolenie wsi z rąk bolszewików w 1920 roku. Wieść gminna niesie, że pojawią się marszałek województwa, biskup a nawet telewizja. To powoduje, że w zwykle sennej wsi wrze jak w ulu. Marian (Zbigniew Zamachowski), właściciel miejscowego sklepiku, marzy o tym, by tablicę odsłonił jego teść ubrany w mundur ułański. Marian jest przekonany, że zaskarbi sobie tym przychylność wójta (Andrzej Zaborski), który przedłuży mu koncesję na sprzedaż alkoholu. Sprawa nie jest jednak taka prosta. Teść jest wiekowy i nie porusza się o własnych silach. A jedyny mundur jest w posiadaniu wnuczki prawdziwego ułana, która wcale nie ma zamiaru pożyczyć go Marianowi.

To tylko część przygód mieszkańców Osieki. Cały film to zbiór komicznych perypetii i gagów ukazujących prostych ludzi z prowincji. Reżyserem "Przybyli ułani" jest SYLWESTER CHĘCIŃSKI, twórca kultowych "Samych swoich", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć" i "Rozmów kontrolowanych". Za rolę Mariana Zbigniew Zamachowski zdobył w 2006 roku Złote Lwy w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...