Ale kino+
alekino+
Film. Przybywa jeździec

Przybywa jeździec

COMES A HORSEMAN
western, USA, 1978, 118 min.
reżyseria: Alan J. Pakula
obsada: George Grizzard, James Caan, Jane Fonda, Jason Robards
Premiera w Ale kino+: 16.02.2015 r.
4.00
343
4 głosy | 99 miejsce w rankingu
Przybywa jeździec

Western Alana J. Pakuli przedstawiający losy ostatnich kowboi. W filmie występują: James Caan, Jane Fonda oraz nominowany za swoją kreację do Oscara® Richard Farnsworth.

Jacob Edwing (Jason Robards) to wyjątkowo złośliwy i konfliktowy farmer. Jego marzeniem jest wykupienie sąsiadujących z jego farmą terenów, aby mógł, jak za dawnych lat, spokojnie obserwować wędrówki bizonów. Pragnie połączyć całą dolinę w jedno wielkie ranczo. Z czasem udaje mu się wykupić większość gruntów od okolicznych mieszkańców. Jedyną osoba, która nie chce przyjąć jego oferty, jest młoda Ella Connors (Jane Fonda)...

"Przybywa jeździec" to film w reżyserii ALANA J. PAKULI, autora takich hitów jak "Syndykat zbrodni", "Wszyscy ludzie prezydenta" czy "Raport pelikana". W rolach głównych występuje gwiazdorska obsada: James Caan i Jane Fonda, na drugim zaś planie błyszczy nominowany za swoją kreację do Oscara® Richard Farnsworth, aktor znany z drugoplanowych ról w westernach. W 1999 roku zagrał główną rolę w "Prostej historii" Davida Lyncha, za którą otrzymał m.in. nominacje do Złotego Globu i do Oscara.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...