Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Przygoda z piosenką

Przygoda z piosenką


komedia muzyczna, Polska, 1968, 93 min.
reżyseria: Stanisław Bareja
obsada: Bohdan Łazuka, Irena Santor, Pola Raksa, Zdzisław Maklakiewicz
Premiera w Ale kino+: 12.02.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 125 miejsce w rankingu
Przygoda z piosenką
© www.filmpolski.pl

Utalentowana piosenkarka Mariola Brońska (Pola Raksa) zdobywa Nagrodę Publiczności na festiwalu w Opolu.

Taki sukces rokuje karierę na estradach krajowych, ale impresario dziewczyny, Drybek (Zdzisław Maklakiewicz), namawia ją na wyjazd do Paryża. Na miejscu okazuje się, że kontrakt z paryską rewią to fikcja. Pieniądze szybko się kończą, a do upragnionego sukcesu na zagranicznym rynku muzycznym droga bardzo daleka. Mariola spotyka przypadkiem na ulicy zakochanego w niej kompozytora Piotra Wójcika (Bohdan Łazuka), który przyjechał do Francji na stypendium. Dziewczyna nie chce przyznać się do porażki. Opowiada zmyśloną historię o swoich sukcesach oraz o przyjaźni z Suzanne Blanche (Irena Santor), pochodzącą z Polski wielką gwiazdą paryskich kabaretów i teatrów muzycznych. Przypadkowa wizyta w nocnym lokalu ze striptizem sprawia, że Piotr dowiaduje się prawdy o karierze ukochanej.

STANISŁAW BAREJA (1929 - 1987) wpisał się na stałe w annały rodzimej kinematografii. Należał do tych nielicznych polskich reżyserów, którzy całkowicie poświęcili się komedii. "Przygoda z piosenką" należy do pierwszego okresu jego twórczości, kiedy realizował lekkie i przyjemne komedie sytuacyjne z akcentami wodewilu i bulwarowej farsy. Scenariusz "Przygody z piosenką" jest oparty na motywach operetki Jerzego Jurandota i Marka Sarta "Miss Polonia". W postać młodej utalentowanej piosenkarki wcieliła się Pola Raksa. Nieskomplikowana fabuła filmu pozwoliła twórcom zaprezentować wiele melodyjnych piosenek, takich jak "Każda miłość jest pierwsza", "Wiosną mi bądź", "Paryski walczyk". Wśród ich wykonawców (Bohdan Łazuka, Barbara Krafftówna, ,strong>Sonia Sulim, Zdzisław Maklakiewicz) na czoło wybija się zdecydowanie ,strong>Irena Santor. "Przygodę z piosenką" zrealizowano z dużym rozmachem, zdjęcia kręcono w Paryżu, wykorzystano także efektowne sceny baletowe w choreografii i wykonaniu wybitnych tancerzy - Krystyny Mazurówny i Gerarda Wilka.

Premiera w ale kino+ : 6 marca, godz. 18:25
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...