Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. PRZYJDŹ ZOBACZYĆ RAJ

PRZYJDŹ ZOBACZYĆ RAJ

Come See The Paradise
dramat wojenny, USA, 1990, 127 min.
reżyseria: Alan Parker
obsada: Dennis Quaid, Ronald Yamamoto, Sab Shimono, Shizuko Hoshi, Stan Egi, Tamlyn Tomita
Premiera w Ale kino+: 4.02.2009 r.
4.00
343
4 głosy | 522 miejsce w rankingu
© Fox

Ameryka lat 30. i 40. XX wieku. Niespełna 30-letni Jack McGurn (Dennis Quaid) osiedla się w Los Angeles, gdzie rozpoczyna pracę w kinie w tzw. Małym Tokio. Tu zakochuje się z wzajemnością w córce szefa Yuriko nazywanej Lily (Tamlyn Tomita).

Początkowo rodzice dziewczyny - państwo Kawamura (Sab Shimono i Shizuko Hoshi) - patrzą niechętnie na ten związek - Lily jest Japonką, a Jack Amerykaninem z korzeniami w Irlandii. Szczerość intencji chłopaka stawia też pod znakiem zapytania fakt, że w przeciwieństwie do niego dziewczyna jest bogata. Zakochanym nie zależy jednak na pieniądzach. Uciekają do Seattle, gdzie wkrótce biorą ślub i zamieszkują w skromnym domku. Rodzicom Lily nie pozostaje nic innego, jak zaakceptować ten fakt. Parę lat później wybucha II wojna światowa. W 1941 roku Japończycy atakują Pearl Harbor. Wszyscy Amerykanie japońskiego pochodzenia trafiają do więziennych obozów. Również Lily wraz z maleńkim dzieckiem zostaje internowana. Jack nie może jednak zostawić rodziny i dobrowolnie znosi wraz żoną i synkiem trudy więziennego życia.

Reżyserem "Przyjdź zobaczyć raj" jest Brytyjczyk ALAN PARKER. Od czasu błyskotliwego debiutu "Bugsy Malone" (nominacja do Złotej Palmy na MFF w Cannes'75) należy do najbardziej cenionych twórców współczesnego kina. Potwierdziły to jego kolejne filmy: "Midnight Express" (dwa Oscary i sześć Złotych Globów), "Sława" (dwa Oscary), "The Wall", "Ptasiek" (Nagroda Główna Jury w Cannes), "Mississipi w ogniu" (Oscar i Srebrny Niedźwiedź w Berlinie), "Evita" (trzy Złote Globy) i "Prochy Angeli". W roli Jacka pojawia się jeden z najbardziej cenionych amerykańskich aktorów, były mąż Meg Ryan - Dennis Quaid ("Zmarły w chwili przybycia", "Wyatt Earp", "Ostatni smok", "Męska gra", "Częstotliwość", "Traffic", "Daleko od nieba", "Pojutrze"). W 1990 "Przyjdź zobaczyć raj" zdobył nominację do Złotej Palmy za reżyserię na MFF w Cannes.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...