Ale kino+
alekino+
Film. PUNKT ZAPALNY

PUNKT ZAPALNY

Boiling Point
film akcji, USA/Francja/Japonia, 1993, 89 min.
reżyseria: James B. Harris
obsada: Dennis Hopper, Lolita Davidovich, Viggo Mortensen, Wesley Snipes
Premiera w Ale kino+: 8.04.2004 r.
5.00
343
5 głosy | 314 miejsce w rankingu

Jimmy (Wesley Snipes) jest agentem federalnym, który nie zawsze w swojej pracy postępował zgodnie z prawem. Kiedy jego partner podczas wykonywania tajnej misji pada ofiarą morderstwa z rąk bandytów, bohater zaprzysięga zemstę.

Ma tylko tydzień żeby dopaść sprawców, ponieważ przełożeni chcą przenieść go do New Jersey. Kolega Jimmy'ego zginął z ręki Ronniego (Viggo Mortensen), niezbyt rozgarniętego młodego gangstera manipulowanego przez fałszerza i nieudanego artystę imieniem Red (Dennis Hopper). Sprytnemu Redowi udało się wmówić Ronniemu, że ich mała szajka jest częścią większej organizacji przestępczej.

Reżyser JAMES B. HARRIS oparł swój ostry, utrzymany w doskonałym tempie policyjny thriller na kryminalnej powieści opisującej autentyczną historię. Obok obowiązkowych składników dobrego filmu sensacyjnego - nagłych zwrotów akcji, karkołomnych pościgów i dynamicznie zrealizowanych strzelanin - atutem "Punktu zapalnego" jest doborowa obsada. W bohatera pozytywnego wcielił się Wesley Snipes, czarnoskóry mistrz wschodnich sztuk walki, charyzmatyczny heros kina akcji, któremu światową popularność przyniosła rola zabójcy wampirów z filmu "Blade: Wieczny łowca". Równie efektownie wypada para czarnych charakterów. Dennis Hopper, reżyser kultowego "Swobodnego jeźdźca" stał się w latach 90. specjalistą od ról filmowych nikczemników. U jego boku gra Viggo Mortensen, aktor, który w przyszłości miał stworzyć niezapomnianą kreację szlachetnego Aragorna we "Władcy Pierścieni".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...