Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Purpurowe rzeki

Purpurowe rzeki

The Crimson Rivers
thriller, Francja, 2000, 101 min.
reżyseria: Mathieu Kassovitz
obsada: Jean Reno, Vincent Cassel
Premiera w Ale kino+: 27.08.2018 r.
5.00
343
5 głosy | 60 miejsce w rankingu
Purpurowe rzeki
1
2

Komisarz Niémans (Jean Reno) zostaje ściągnięty z Paryża do podalpejskiej miejscowości, gdzie dokonano okrutnego mordu. Równocześnie nowy porucznik lokalnej policji, Kerekerian (Vincent Cassel) ma zająć się sprawą profanacji grobu dziewczynki, która 20 lat wcześniej zginęła w wypadku samochodowym.

Okazuje się, że te pozornie niepowiązane ze sobą sprawy ściśle się wiążą. Stary wyga i młody zapaleniec muszą ze sobą współpracować. Surowe szczyty Alp, miasteczko uniwersyteckie przypominające twierdzę wojskową, w której niepodzielnie włada rektor, tajemnice skrywane od wielu pokoleń, a gdzieś na wolności krąży psychopata... Wszystko to od pierwszego kadru tworzy atmosferę grozy i strachu.

Ten mroczny dreszczowiec porównywany był do Milczenia owiec i Siedem. Matthieu Kassovitz, twórca głośnej Nienawiści dowiódł, że w Europie może powstać thriller na miarę amerykańskiego kina. Zwłaszcza jeśli ma się tak świetnych aktorów, jak Jean Reno czy ojciec i syn Casselowie. Film otrzymał 5 nominacji do Nagrody Cezara.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...