Ale kino+
alekino+
Film. Purpurowe rzeki

Purpurowe rzeki

The Crimson Rivers
thriller, Francja, 2000, 101 min.
reżyseria: Mathieu Kassovitz
obsada: Jean Reno, Vincent Cassel
Premiera w Ale kino+: 27.08.2018 r.
5.00
343
5 głosy | 60 miejsce w rankingu
Purpurowe rzeki
1
2

Komisarz Niémans (Jean Reno) zostaje ściągnięty z Paryża do podalpejskiej miejscowości, gdzie dokonano okrutnego mordu. Równocześnie nowy porucznik lokalnej policji, Kerekerian (Vincent Cassel) ma zająć się sprawą profanacji grobu dziewczynki, która 20 lat wcześniej zginęła w wypadku samochodowym.

Okazuje się, że te pozornie niepowiązane ze sobą sprawy ściśle się wiążą. Stary wyga i młody zapaleniec muszą ze sobą współpracować. Surowe szczyty Alp, miasteczko uniwersyteckie przypominające twierdzę wojskową, w której niepodzielnie włada rektor, tajemnice skrywane od wielu pokoleń, a gdzieś na wolności krąży psychopata... Wszystko to od pierwszego kadru tworzy atmosferę grozy i strachu.

Ten mroczny dreszczowiec porównywany był do Milczenia owiec i Siedem. Matthieu Kassovitz, twórca głośnej Nienawiści dowiódł, że w Europie może powstać thriller na miarę amerykańskiego kina. Zwłaszcza jeśli ma się tak świetnych aktorów, jak Jean Reno czy ojciec i syn Casselowie. Film otrzymał 5 nominacji do Nagrody Cezara.
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...