Ale kino+
alekino+
Film. Quirke: Srebrny łabędź

Quirke: Srebrny łabędź

Quirke Ep. 2: Silver Swan
serial kryminalny, Wlk. Brytania/Irlandia, 2013, 90 min.
reżyseria: Diarmuid Lawrence
obsada: Aisling Franciosi, Brian Gleeson, Gabriel Byrne, Nick Dunning
Premiera w Ale kino+: 13.08.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 82 miejsce w rankingu
Quirke: Srebrny łabędź

Nominowany do 2 Irlandzkich Nagród Filmowych i Telewizyjnych "Quirke" to serial kryminalny, nakręcony na Quirke, irlandzki patolog z Dublina lat 50., tym razem prowadzi prywatne śledztwo w sprawie śmierci młodych kobiet. W roli głównej występuje Gabriel Byrne.

Quirke (Gabriel Byrne) prowadzi sekcję zwłok młodej kobiety. Powodem śmierci było przedawkowanie narkotyków. Gdy wkrótce umiera w podobny sposób kolejna dziewczyna, Quirke rozpoczyna prywatne śledztwo. Chce uchronić inne nastolatki przed nałogiem i tragicznym końcem - w tym swoją córkę Phoebe.

Quirke to charyzmatyczny, nie stroniący od whisky patolog żyjący w Dublinie lat 50. XX wieku. Spokojny i skryty w sobie, o wiele lepiej czuje się wśród zimnych ścian kostnicy niż w towarzystwie współpracowników. Ciekawski z natury Quirke uwielbia swój zawód, dzięki któremu może badać przyczyny zagadkowych zgonów i zgłębiać tajemnice przeszłości. Po godzinach działa jako detektyw-amator, tropiąc mroczne sekrety Dublina. Z biegiem czasu odkryje, że śledztwa, nad którymi pracuje, są o wiele bardziej powiązane z jego życiem i pracą niż mógł to sobie wyobrazić. Dążąc do poznania prawdy będzie też musiał stawić czoła grzechom własnej przeszłości.

Nominowany do 2 Irlandzkich Nagród Filmowych i Telewizyjnych "Quirke" to serial kryminalny, nakręcony na podstawie bestsellerowych powieści irlandzkiego pisarza Williama Johna Banville'a, publikującego także pod pseudonimem Benjamin Black. W roli głównej występuje Gabriel Byrne, laureat Złotego Globu, znany z takich tytułów jak "Człowiek w żelaznej masce", "Atak na posterunek" czy "Wróg publiczny". Każdy odcinek serialu to film pełnometrażowy oparty na innej książce - "Tajemnica Christine Falls", "Srebrny łabędź", "Elegia dla April". Adaptacji podjęli się wielokrotnie nagradzani scenarzyści - Andrew Davies (odpowiedzialny m.in. za sukces brytyjskiej i amerykańskiej wersji serialu "House of Cards) i Conor McPherson.

ODCINKI

Quirke
Quirke: Tajemnica Christine Falls
Quirke: Elegia dla April
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...