Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Rady na całe życie

Rady na całe życie


blok filmów krótkometrażowych, 26 min.

Premiera w Ale kino+: 10.07.2011 r.
343
Rady na całe życie
1
2

Zapraszamy na dwa filmy, w których niezwykle wrażliwe dzieci próbują natchnąć dorosłych, aby zmienili świat.

DOBRE RADY (Goda Rad) Szwecja, 2008, 14'12" reż.: Andreas Tibblin

WAGAH (Wagah), Niemcy, 2008, 12 'reż.: Supryio Sen

Bohaterem "Dobrych rad" jest 10-letni Rasmus, który ma dosyć swoich rodziców i postanawia uciec z domu. Wcześniej jednak nagrywa na taśmie zestaw porad dla swojego nienarodzonego braciszka. Film był wyświetlany na ponad 30 festiwalach. Zdobył nagrody m.in. na festiwalu w Chicago, Palm Springs, Malibu, oraz BAFTA/LA Award w San Francisco.

Drugi film jest dokumentem, który pokazuje życie w wiosce Wagah, położonej na granicy indyjsko-pakistańskiej. Co wieczór zbierają się tam tysiące ludzi, by uczestniczyć w uroczystej ceremonii zamknięcia bramy granicznej. W 1947 roku, kiedy Pakistan uzyskał niepodległość, Wagah zostało podzielone - jego zachodnia część należy do Pakistanu, wschodnia - do Indii. Film został nagrodzony m.in. na festiwalach w Berlinie, Hamburgu, Karlowych Warach i Krakowie.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...