Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. RAGTIME

RAGTIME

Ragtime
dramat obyczajowy, USA, 1981, 149 min.
reżyseria: Milos Forman
obsada: Brad Dourif, Elizabeth McGovern, James Cagney, Moses Gunn
Premiera w Ale kino+: 7.08.2002 r.
4.00
343
4 głosy | 658 miejsce w rankingu

Akcja filmu rozgrywa się na początku XX wieku, są to dwie nachodzące na siebie historie: fikcyjna i prawdziwa. Główny bohater, czarnoskóry pianista z Harlemu Coalhouse Walker Jr. (Howard E. Rollins, Jr.), po tym, jak rasistowscy sąsiedzi niszczą mu samochód, oddaje sprawę do sądu.

Szybko przekonuje się, że będąc Murzynem nie ma szans na odszkodowanie. Gdy wkrótce jego żona zostaje zamordowana, Coalhouse postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość.

Wysokobudżetowa produkcja najsłynniejszego czeskiego reżysera, laureata dwóch Oscarów ("Lot nad kukułczym gniazdem", "Amadeusz"). Adaptacja powieści E. L. Doctorowa. Nagroda Nowojorskich Krytyków Filmowych dla Howarda E. Rollinsa, Jr., oraz dla Elizabeth McGovern; dziewięć nominacji do Oscara.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...