Ale kino+
alekino+
Film. Raj: Miłość

Raj: Miłość

Paradies: Liebe
dramat, Austria/Niemcy/Francja, 2012, 115 min.
reżyseria: Ulrich Seidl
obsada: Carlos Mkutano, Dunja Sowinetz, Gabriel Mwarua, Helen Brugat, Inge Maux, Margarete Tiesel, Peter Kazungu
Premiera w Ale kino+: 13.09.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 58 miejsce w rankingu
Raj: Miłość
1
2

Prezentowany w Konkursie Głównym na MFF Cannes 2012 austriacki film "Raj: Miłość", w którym kontrowersyjny reżyser Ulrich Seidl przygląda się seksturystyce.

Bohaterką filmu jest pięćdziesięcioletnia Teresa, która chce wyjątkowo spędzić swoje 50. urodziny. Jej wybór pada na nadmorski kurort w Kenii, gdzie Europejki w średnim wieku poszukują tzw. "beach boysów", czyli młodych Afrykańczyków, którzy za pieniądze spełniają ich seksualne fantazje. Czy w kenijskim raju Teresa przeżyje przygodę swojego życia?

"Raj: Miłość" to film kontrowersyjnego austriackiego reżysera ULRICHA SEIDLA, twórcy m.in. takich tytułów, jak "Import/Export" czy "Upały". W filmie w główną rolę wcieliła się znakomita teatralna aktorka Margarethe Tiesel, która w 2012 roku otrzymała za tę kreację nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii "Najlepsza europejska aktorka roku".

"Raj: Miłość" to pierwsza część trylogii Ulricha Seidla, którą scala tytuł "Raj". Wszystkie filmy opowiadają o losach jednej rodziny. Bohaterką drugiej części, "Raj: Wiara", jest siostra Teresy - katolicka misjonarka. Trzeci film, "Raj: Nadzieja", skupia się z kolei na córce bohaterki pierwszej części - nastolatce, która przeżywa swoją pierwszą miłość na obozie dla otyłych.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...