Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Raj: Nadzieja

Raj: Nadzieja

Paradies: Hoffnung
dramat, Austria/Francja/Niemcy, 2013, 109 min.
reżyseria: Ulrich Seidl
obsada: Joseph Lorenz, Melanie Lenz, Verena Lehbauer
Premiera w Ale kino+: 20.07.2014 r.
343
Raj: Nadzieja

Film zamykający głośną trylogię Ulricha Seidla, również dwie poprzednie części można obejrzeć w Ale kino+. W "Nadziei" austriacki reżyser przygląda się życiu współczesnej nastolatki, która ucieka od codzienności w stronę toksycznej iluzji. Okaże się nią miłość do pewnego lekarza... Film był prezentowany na ubiegłorocznym Berlinale, gdzie walczył o Złotego Niedźwiedzia.

Bohaterką filmu jest trzynastoletnia Melanie (Melanie Lenz), która spędza wakacje na letnim obozie dla otyłych nastolatek. Pod opieką trenera i dietetyka Melanie stara się zrzucić kilogramy. W dzień więc uprawia sporty i przestrzega ścisłej diety, nocami zaś wymyka się do klubu, pali papierosy i do rana plotkuje z koleżanką o seksie i mężczyznach. Niespodziewanie w Melanie budzi się kobiecość, na domiar wszystkiego dziewczyna zakochuje się w starszym o 30 lat przystojnym lekarzu. Za wszelką cenę stara się go uwieść. Naiwne początkowo uczucie staje się obsesją zdesperowanej trzynastolatki.

"Raj: Nadzieja" był prezentowany na ubiegłorocznym festiwalu w Berlinie, gdzie walczył o Złotego Niedźwiedzia. Film jest ostatnią częścią trylogii, w której austriacki reżyser ULRICH SEIDL przedstawia miłość, wiarę i nadzieję. Filmy scala tytuł "Raj" a fabuła osnuta jest na losach jednej rodziny. Bohaterką pierwszej części, "Raj: Miłość", jest matka Melanie - Teresa, która poszukuje miłosnego spełnienia na egzotycznych wakacjach. Drugi film, "Raj: Wiara", skupia się z kolei na ciotce Melanie - dewocyjnie wierzącej Annie Marii.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...