Ale kino+
alekino+
Film. Raj: Wiara

Raj: Wiara

Paradies: Glaube
dramat, Austria/Niemcy/Francja, 2012, 109 min.
reżyseria: Ulrich Seidl
obsada: Daniel Hoesl, Maria Hofstätter, Maria Hofstätter, Nabil Saleh, Natalya Baranova, Rene Rupnik
Premiera w Ale kino+: 12.05.2014 r.
5.00
343
10 głosy | 28 miejsce w rankingu
Raj: Wiara

"Raj: Wiara" to druga część trylogii filmowej zrealizowanej przez Ulricha Seidla, skupiającej się na trzech cnotach - miłości, wierze i nadziei.

Główną bohaterką części poświęconej wierze jest Anna Maria (Maria Hofstätter), dla której najważniejszy w życiu jest Jezus. Cały swój wolny czas kobieta poświęca na pracę misjonarską, nawracanie niewiernych i pokutowanie za własne grzechy, nie wyłączając samobiczowania. Codziennie wyrusza na ulice Wiednia z krucjatą, aby głosić Słowo Boże. Nieoczekiwanie dla Marii w domu pojawia się jej długo niewidziany mąż - inwalida jeżdżący na wózku. Mężczyzna jest muzułmaninem egipskiego pochodzenia i zupełnie nie rozumie fanatyzmu, którym kieruje się jego żona. Zmuszeni do wspólnego życia co chwila się kłócą i coraz bardziej wzajemnie się niszczą.

"Raj: Wiara" był prezentowany na MFF w Wenecji w 2012 roku, gdzie walczył o Złotego Lwa, a ULRICH SEIDL zdobył dwa wyróżnienia - Nagrodę Specjalną Jury oraz Nagrodę CinemAvvenire. Film jest drugą częścią trylogii, w której austriacki reżyser przedstawia miłość, wiarę i nadzieję. Filmy scala tytuł "Raj" a fabuła osnuta jest na losach jednej rodziny. Bohaterką pierwszej części, "Raj: Miłość", jest siostra Anny Marii - Teresa, która poszukuje miłosnego spełnienia na egzotycznych wakacjach . Trzeci film, "Raj: Nadzieja", skupia się z kolei na córce Teresy - nastolatce, która przeżywa swoją pierwszą miłość na obozie dla osób otyłych.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...