Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. RAJSKA DROGA

RAJSKA DROGA

Paradise Road
dramat, Australia/USA, 1997, 110 min.
reżyseria: Bruce Beresford
obsada: Cate Blanchett, Frances McDormand, Glenn Close, Pauline Collins
Premiera w Ale kino+: 8.03.2020 r.
5.00
343
5 głosy | 56 miejsce w rankingu
RAJSKA DROGA
© Fox

II wojna światowa. W japońskim obozie koncentracyjnym przebywa grupa kobiet z różnych stron świata. Dzieli je nie tylko narodowość, ale też wiek, pochodzenie i podejście do życiowych doświadczeń.

Susan Macarthy (Cate Blanchett) jest młodą Australijką, Rosemary Leighton (Jennifer Ehle) jej rówieśnica pochodzącą z Wielkiej Brytanii. Dr Verstak (Frances McDormand) to amerykańska lekarka, a Adrienne Pargiter (Glenn Close) jest muzykiem, absolwentką brytyjskiej Royal Academy of Music. Jest też wśród nich młoda zakonnica, siostra Wilhelminia (Johanna ter Steege). Kobiety muszą znosić upał, skąpe racje żywnościowe, choroby i nieludzkie traktowanie przez japońskich żołnierzy. Aby dodać im ducha, Adrienne organizuje obozowy chór. Ten pomysł nie do końca jednak podoba się Japończykom obawiającym się buntu.

"Rajska droga" to kolejna pozycja w dorobku cenionego australijskiego reżysera BRUCE'A BERESFORDA. W filmografii 64-letniego twórcy znajdują się wielokrotnie nagradzane (w tym Oscarami) tytuły, tj.: "Pod czułą kontrolą", "Jej alibi", "Wożąc panią Daisy", "Mister Johnson", "Dobry człowiek w Afryce" czy "Podwójne zagrożenie". Słynący ze znakomitych wyborów obsadowych Beresford i tym razem zgromadził przed kamerą same gwiazdy. W tym gronie znalazły się: laureatka Oscara za "Fargo" Frances McDormand ("Na skróty", "Lepiej późno niż później"), parokrotnie nominowana do Oscara Glenn Close ("Fatalne zauroczenie", "Żony ze Stepford"), nominowana do Oscara za "Elizabeth" Cate Blanchett ("Niebo", "Władca Pierścieni"), Jennifer Ehle ("Kropla słońca", serial "Duma i uprzedzenie") oraz pamiętana z przebojowego serialu "Ostry dyżur" Julianna Margulies ("Mgły Avalonu", "Evelyn").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...