Ale kino+
alekino+
Film. RAJUSTOPY

RAJUSTOPY


komedia, Polska, 2005, 78 min.
reżyseria: Robert Wist
obsada: Agnieszka Czekańska, Cezary Żak, Magdalena Wójcik, Wiesław Tupaczewski
Premiera w Ale kino+: 19.11.2010 r.
1.00
343
1 głosy | 515 miejsce w rankingu
RAJUSTOPY

Piotr (Cezary Żak) jest potentatem na rynku damskich rajstop. Udział w telewizyjnym talk-show uzmysławia mu, że nie wszystkie jego życiowe wybory były właściwe.

Piotr zostaje zaproszony do udziału w programie, by opowiedzieć o swojej przygodzie z biznesem. Prowadzący talk-show (Wiesław Tupaczewski) nie ogranicza się jednak do pytań dotyczących życia zawodowego. Umiejętnie kieruje rozmowę na tory bardziej intymne. Piotr wspomina początki swojej kariery. Po skończeniu studiów chemicznych planował rozwój naukowy. W oczekiwaniu na uczelniany etat zajął się straganową sprzedażą rajstop. W rodzącym się kapitalizmie handel niszowym towarem okazał się strzałem w dziesiątkę. Urok osobisty Piotra przyciągał rzesze klientek. Coraz lepsze wyniki finansowe sprawiły, że naukowe plany ambitnego chemika odeszły w kąt. Młody przedsiębiorca całkowicie zaangażował się w prowadzenie firmy. Otoczony towarzystwem kobiet nie narzekał na brak zainteresowania z ich strony. Jednak fortuna kołem się toczy. Los przestał się do niego uśmiechać - wpadł w tarapaty finansowe, pojawiły się problemy rodzinne. Na oczach milionów telewidzów Piotr dochodzi do wniosku, że jego życie to porażka, a wszystkiemu winne są...rajstopy.

"Rajustopy" to komedia z morałem. Film wyróżnia się ciekawą formą - wspomnienia Piotra toczą się jednocześnie w studiu telewizyjnym, na telebimach i w miejscach, w których wydarzenia faktycznie miały miejsce. Reżyserem obrazu i autorem scenariusza jest ROBERT WIST. Twórca, który na co dzień zajmuje się biznesem, przyznał, że pomysł na historię sfrustrowanego króla rajstop zaczerpnął z własnych doświadczeń. W rolę Piotra wcielił się znakomity aktor komediowy Cezary Żak, natomiast postać wnikliwego dziennikarza odegrał znany z Kabaretu OT.TO Wiesław Tupaczewski.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...