Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. RAMBO 3

RAMBO 3

Rambo III
film akcji, USA, 1988, 98 min.
reżyseria: Peter MacDonald
obsada: Marc de Jonge, Randy Raney, Richard Crenna, Sylvester Stallone
Premiera w Ale kino+: 23.10.2003 r.
5.00
343
5 głosy | 115 miejsce w rankingu

Ten film w ostatnich latach PRL krążył na pirackich kasetach wideo budząc ogromne emocje. W trzeciej części swoich przygód John Rambo bierze bowiem udział w wojnie w Afganistanie spuszczając tęgie lanie żołnierzom Armii Czerwonej, co polscy widzowie oglądali z nieukrywaną satysfakcją.

SYLVESTER STALLONE zdobył rozgłos jako ambitny bokser Rocky Balboa. Na szczyty sławy wywindowała go jednak postać Johna Rambo - bodaj najpopularniejszego herosa kina akcji lat 80. Opowieści o posępnym, muskularnym komandosie chwalił sam Ronald Reagan. Rambo okazał się uniwersalny jak Coca-Cola - stał się idolem młodych ludzi na całym świecie.

W pierwszym odcinku John Rambo był wyobcowanym weteranem z Wietnamu, bohaterem wojennym, który po powrocie do domu zostaje odrzucony przez społeczeństwo i, sprowokowany szykanami, wypowiada prywatną wojnę władzom prowincjonalnego miasteczka. Obecną w "Rambo" gorzką nutę wyrzutu wobec Ameryki, która nie docenia swoich bohaterów, podchwyciła administracja Ronalda Reagana, która od dawna sugerowała, że dość już kajania się za wojnę w Wietnamie. Prezydent osobiście poparł pomysł nakręcenia sequela "Rambo". W drugiej części komandos powraca do Wietnamu już jako mściciel szukać amerykańskich jeńców i walczyć z komunistami. Antykomunistyczną krucjatę Rambo kontynuuje także w części trzeciej. Tym razem musi uwolnić swojego dawnego dowódcę pojmanego przez Rosjan w Afganistanie. Aby tego dokonać bohater staje na czele oddziału mudżahedinów i sprawia oczywiście sowieckim okupantom krwawą łaźnię.

W "Rambo III" Sylvester Stallone wystąpił nie tylko w roli tytułowego bohatera, lecz także jako współscenarzysta. Epizod afgański jest najbardziej upolitycznionym i jednocześnie najbardziej komiksowym ze wszystkich filmów cyklu. Zarazem jest to także część najbardziej spektakularna i efektowna - przygody komandosa jeszcze nigdy nie miały tak wystawnej oprawy. Budżet wynosił 63 miliony dolarów - w momencie produkcji "Rambo III" był najdroższym filmem wszechczasów. Do roku 1990 miał też na koncie inny rekord - z 221 aktami przemocy, oraz 108 przedstawieniami śmierci figurował w księdze Guinessa jako najbardziej brutalny obraz w historii kina.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...